image1 image2 image3 image4 image5 image6

Serdecznie zapraszamy nauczycieli na konferencję "Edukacja Varsavianistyczna w szkole - III edycja - [program konferencji]

Zgłoszenia: wspomaganie.edukacji@pbw.waw.pl (imię i nazwisko, miejsce pracy, nr tel.),
Udzielanie informacji pod nr tel. 501-379-703 lub 22 810 46 64 wew. 110
Konferencja jest bezpłatna.
Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

Jesteś tutaj: Start Filie

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

polona

XVI Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Wydajemy Własną Książkę”
poniedziałek, 19 czerwca 2017 12:43

„Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji”. Tak pisała Maria Dąbrowska i trudno się z tym nie zgodzić. Dowodem na to jest organizowany od szesnastu lat przez Bibliotekę Pedagogiczną w Błoniu, przy współpracy Centrum Kultury, Powiatowy Konkurs Czytelniczy Wydajemy Własną Książkę.
Ideą konkursu jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży poprzez rozbudzanie zainteresowań literackich i plastycznych. Jest to doskonała forma wyrażania uczuć i emocji. Opowiadania o swoich zainteresowaniach, przeżyciach i marzeniach, które spełniają się tylko wtedy, kiedy mocno tego chcemy. W tym roku uroczystość odbyła się siódmego czerwca w sali widowiskowej Centrum Kultury w Błoniu.
Sukcesem organizatorów jest to, że nie maleje zainteresowanie tą twórczą zabawą. Są tacy, którzy piszą książki od I klasy szkoły podstawowej poprzez wszystkie kolejne, jak np. Zuzia Paziewska z SP nr 1 w Ożarowie Maz., która przez sześć lat tworzyła wyjątkowo piękne książki zdobywając najwyższe wyróżnienia. W tegorocznej XVI edycji konkursu wzięło udział 176 uczniów, którzy wykonali 153 prace. Organizacyjnie to duże wyzwanie, ale przez tyle lat doszliśmy do wprawy i cała uroczystość przebiegła sprawnie.
Kilka słów do uczestników i zaproszonych gości powiedział burmistrz Zenon Reszka. Mówiąc o uroczystości nasz konkurs dał dowód na to, że jest to ważne wydarzenie kulturalne, które na stałe wpisało się w kalendarium wydarzeń Błonia.

1 2 3

W tym roku komisja konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

8 tytułów ZŁOTEJ KSIĄŻKI otrzymali: Anna Pruśniewska, Julia Dziedzic i Zuzanna Jankowska ze SP w Zaborowie, Dawid Wroński, Olga i Wojciech Adamczyk ze SP nr 1 w Ożarowie Maz., Karol Domuracki i Anna Jasińska ze SP nr 1 w Błoniu.

4 5 6

23 tytuły SREBRNEJ KSIĄŻKI otrzymali : Krzysztof Gołębiewski, Anna Kuźmińska i Julia Skowyra ze SP w Lesznie, Gabriela Janowska, Aleksander Bocheński, Oliwia Narożnik i Piotr Wochnik z SP w Zaborowie, Nikola Makowska, Maja Wygowska, Hanna Młodzikowska, Maciej Kochański, Zuzanna Paziewska i Jan Paziewski z SP nr 1 w Ożarowie Maz., Jgnacy Markowski, Alicja Urakczyńcow i Natalia Przybylska z SP w Płochocinie, Bartosz Leszko, Aleksandra Potocka, Joanna Dłuha, Weronika Trzcińska, Bartek Suchorab, Julia Miszczak i Weronika Lichman z SP nr 2 w Błoniu.

7-001

14 Dyplomów Młodego Literata otrzymali: Alicja Topór z SP w Lesznie, Karolina Bartczak, Natalia Sokołowska, Aleksandra Skalska, Andżelika Skoczylas, Monika Majcher i Aleksandra Jędrzejczak z Gimnazjum w Zaborowie, Dorota Chmielniak z Gimnazjum w Ożarowie Maz., Weronika i Karolina Kaczorowskie z SP w Duchnicach oraz Michał Firsiuk, Wiktoria Scencelek, Mateusz Kobierecki, Łukasz Mulawa i Kacper Stępniak z SP nr 2 w Błoniu.

Ponadto przyznano:

8

• 13 wyróżnień w III kategoriach

9

• 74 wyróżnienia w II kategoriach

10

• 36 wyróżnień w I kategorii

• oraz 8 dyplomów za udział

W tym roku ci uczniowie, którzy otrzymali wyróżnienia w jednej kategorii i dyplomy za udział swoje nagrody odbiorą w szkole na zakończenie roku.
Wydajemy Własną Książkę to konkurs, w którym nie ma przegranych, są tylko zadowoleni. Taką możliwość zapewniają nam od lat nasi wspaniali i hojni sponsorzy. Im zawdzięczamy radość i uśmiech dzieci oraz to, że tak chętnie i licznie biorą w tym konkursie udział. Dp naszych darczyńców należą: Jan Żychliński - starosta powiatu warszawskiego zachodniego, Zenon Reszka - burmistrz gminy Błonie, Paweł Kanclerz - burmistrz gminy Ożarów Maz., Andrzej Cieślak - wójt gminy Leszno, Monika Ciurzyńska - wójt gminy Kampinos i Beata Zych - dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie.

11 12

Przy rozdawaniu nagród i dyplomów pomagali nam goście honorowi, którzy skorzystali z zaproszenia i swoją obecnością uświetnili naszą uroczystość. Byli nimi w tym roku: Monika Ciurzyńska - wójt gminy Kampinos, Paweł Białecki - wicestarosta powiatu warszawskiego zachodniego, Zenon Reszka - burmistrz gminy Błonie, Tomasz Tymoftyjewicz - wiceburmistrz gminy Ożarów Maz., Grzegorz Banaszkiewicz - zastępca wójta gminy Leszno, Dariusz Sitarski - dyrektor Centrum Kultury, Beata Waluk - naczelnik oświaty w Błoniu, Roman Nowoszewski - prezes honorowy Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Błońskiej, Robert Miszczuk i Katarzyna Gołubiew z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie.

13 14 15-001 16-001 17 18 19

Byli również dyrektorzy i nauczyciele szkół, opiekunowie i rodzice.

20 21 22 23 24 25

Po ceremonii rozdania nagród i zrobieniu wspólnych zdjęć przez Marka Zdrzyłowskiego, roześmiane i szczęśliwe dzieci zostały zaproszone na sok i pyszne drożdżówki z piekarni Emilii i Jerzego Piotrowskich w Błoniu.

26 27 28 29

W holu zorganizowana została wystawa prac konkursowych, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych. Tradycyjnie po staropolsku poczęstowano gości pysznym chlebem z domowym smalcem. Były rozmowy i wymiana wrażeń z uroczystości oraz pomysły na kolejne ciekawe opowieści.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do prac związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem konkursu. Relacja z imprezy oraz galeria zdjęć autorstwa Marka Zdrzyłowskiego będzie dostępna na stronie Biblioteki www.pbw.waw.pl, na stronie powiatu www.pwz.pl oraz na Oficjalnym Serwisie Gminy Błonie i Ożarów Maz.
Wszystkie prace można oglądać na wystawie czynnej do końca czerwca w Bibliotece Pedagogicznej w godzinach pracy placówki. Po zakończeniu wystawy książki zostaną przekazane do bibliotek poszczególnych szkół.

Anna Buźniak


Poprawiony: wtorek, 20 czerwca 2017 11:00