Spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli ZACZYTANE PRZEDSZKOLAKI
image1 image2 image3 image4

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

Spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli ZACZYTANE PRZEDSZKOLAKI
poniedziałek, 19 lutego 2018 12:19

10 listopada odbyło się drugie spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli ZACZYTANE PRZEDSZKOLAKI. W tym roku głównym tematem jest Drama w edukacji przedszkolnej.
Warsztaty rozpoczęliśmy teatrem cieni, wykorzystując nasze zbiory: Chińskie cienie : wesoła zabawa dla wszystkich Sygnatura GCWYP 177984, Teatrzyk cieni [Pomoce dydaktyczne]. Podwodny Świat Sygnatura GCWYP 284 PD, Cienie czyli Jak za pomocą rąk wyczarować teatr w domu Sygnatura GCWYP 71055. Nasza koleżanka Bożena Cieślak z Przedszkola nr 54 w Warszawie zaprosiła nas na wspólny, jesienny spacer do lasu i przestawiła scenariusz swojego autorstwa: Wprawka pantomimiczna Krasnal na jesiennym spacerze http://zaczytaneprzedszkolaki.blogspot.com/2017/11/nasze-pomysy-na-drame-w-przedszkolu-cz1.html#more
Metoda dramy pomaga również dzieciom oswoić strach. Na zajęciach wykorzystaliśmy takie utwory jak: Potwór, Baba Jaga zza komina Małgorzaty Strzałkowskiej oraz Nie Wiem Kto i Szybko Danuty Wawiłow.
Dramą odczarowałyśmy także cztery pory roku. Przybyła do nas Pani Jesień, Zima, Wiosna i Lato!!!
Zobaczcie jak pracowałyśmy ! Zapraszamy do naszej galerii.

00 0 1. 2. 4. 5. 6. 7. 9. 11

Poprawiony: poniedziałek, 19 lutego 2018 12:56