6.02.2018 - Spotkanie z Moniką Oworuszko
image1 image2 image3 image4 image5

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

6.02.2018 - Spotkanie z Moniką Oworuszko
wtorek, 20 lutego 2018 09:20

6 lutego odbyło się spotkanie z Moniką Oworuszko – pisarką kryminałów dla dzieci.

Spotkanie skierowane było do uczniów warszawskich szkół. Wzięła w nim udział młodzież z Zespołu Szkół im. Piotra Skargi w Warszawie, Zespołu Szkół nr 45 w Warszawie oraz CLX Liceum Ogólnokształcące im. Gen dyw. Stefana Roweckiego „Grota” w Warszawie. Dziękujemy za liczne przybycie!

Monika Oworuszko opowiedziała uczniom jak po studiach ogrodniczych została dyrektorem marketingu i pisarką. Autorka zrelacjonowała jak pracując w wakacje na farmie, nauczyła się angielskiego. Jakie kroki podjęła, by dostać się na stypendium Corrnel Univesity. Podzieliła się też z uczniami, jak wygląda edukacja za graniczą. Przybliżyła, też uczniom pracę w agencji marketingowe. Dlaczego zrezygnowała ze stanowiska dyrektora marketingu, by zostać pisarką i założyć w 2015 roku swoje wydawnictwo MoBuki. Dlaczego podjęła taką decyzję i jak wyciągać wnioski z porażek wiedzą już uczniowie szkoły Monika Oworuszko zadebiutowała jako autorka serią książek edukacyjnych dla dzieci na temat zdrowego odżywiania pt. „Walenty i spółka” (www.walentyispolka.pl). Obecnie prowadzi warsztaty literacko-dietetyczne dla dzieci w szkołach podstawowych i bibliotekach publicznych.

Dziękujemy Pani Monice Oworuszko za to interesujące spotkanie i liczymy na następne.
Uczniowie na długo zapamiętają cenne uwagi i spostrzeżenia.

1 2, 2 3 4 5

Poprawiony: środa, 21 lutego 2018 09:24