12.02.2018 - III Spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Przedszkola
image1 image2 image3

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

12.02.2018 - III Spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Przedszkola
wtorek, 20 lutego 2018 09:36

W poniedziałek, 12 lutego, odbyło się kolejne spotkanie uczestniczek Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycielek Przedszkola Zaczytane Przedszkolaki.
Frekwencja nie była duża, właściwie większość z uczestniczek nie mogła przyjść - sezon grypowy w pełni, więc nieobecności były jak najbardziej zrozumiałe. Mimo wszystko spotkanie się odbyło, a kto przybył nie tylko znakomicie się bawił, ale również wyniósł z tego spotkania ciekawe pomysły na wykorzystanie technik dramowych w swojej pracy z przedszkolakami.
Zaczęłyśmy od zabawy Pokaż swoje emocje. Połączyłyśmy się w pary. Każda z par wylosowała do pokazania jakąś emocję. Pozostałe grupy musiały zgadnąć jakie uczucie jest przedstawiane. Następnie wymyślałyśmy scenki Z życia przedszkola. Często jesteśmy świadkami rozmaitych sytuacji z udziałem dzieci.
Kolejnym punktem była zabawa dramowa na podstawie opowiadania Pan Kuleczka Wojciecha Widłaka. Wykorzystałyśmy do tego audiobook czytany przez wybitnego polskiego aktora Krzysztofa Globisza. Na firmowym facebooku biblioteki możecie obejrzeć efekty naszej pracy.
https://www.facebook.com/pbwimkenwwarszawie/videos/1992963140744671/
Wyobrażałyśmy sobie również, że jesteśmy pieskiem Pypciem, jednym z bohaterów Pana Kuleczki. Wyglądałyśmy przez okno i opisywałyśmy świat z "psiego punktu widzenia"wykorzystując poniższy fragment:
(...) Pypeć także milczał. Siedział obok, ale myślami był daleko. Patrzył za drzewo za oknem i właśnie się zastanawiał, jak wyglądałby świat, gdyby niebo było zielone, a liście niebieskie. Ciekawe, czy jesienią robiłyby się fioletowe, czy po prostu granatowe?
Następne spotkanie w pierwszy poniedziałek marca. Zaprosiłyśmy na nie eksperta z edukacji teatralnej: nauczycielkę edukacji wczesnoszkonej i dyplomowaną aktorkę z bogatym doświadczeniem, jeżeli chodzi o prowadzenie kół teatralnych w szkole. Nieobce jej jest również reżyserowanie spektakli dla dzieci oraz pisanie scenariuszy. Jednym słowem - będzie się działo!

1 2 3 4 5 6

Poprawiony: wtorek, 20 lutego 2018 12:53