Warsztaty: Teatrzyk Kamishibai w pracy z małym dzieckiem
image1 image2 image3

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

Warsztaty: Teatrzyk Kamishibai w pracy z małym dzieckiem
czwartek, 22 lutego 2018 12:33

21 lutego odbyły się w naszej bibliotece warsztaty Teatrzyk Kamishibai w pracy z małym dzieckiem. Milena Godlewska z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie wprowadziła przybyłych nauczycieli w magiczny świat teatrzyku. Kamishibai to japońskie słowo 紙芝居 oznaczające kami – papier, shibai – teatr. Jest to teatr ilustracji, teatr obrazkowy, a dosłownie papierowy teatr. Prowadząca opowiedziała o japońskiej tradycji opowiadania historii za pomocą ilustracji, wykonanych na kartonowych planszach na specjalnej scenie butai. Kamishibai można porównać do wędrownego teatru marionetkowego, w którym miejsce lalek zajmują obrazy.
Nauczyciele otrzymali praktyczne wskazówki, jak przeprowadzić zajęcia dla dzieci, aby spełniały wszystkie wymogi japońskiego teatrzyku. Prowadząca przeczytała książkę Szukając Marudka, przestrzegając wszystkich zasad teatru japońskiego. Podzieliła się też własnymi doświadczeniami z działań edukacyjnych do w/w opowiadania. Uczestniczki miały możliwość przeczytania swojej pierwszej opowieści, a były to Mój przyjaciel Kamushi i Kotka Milusia. Na zajęciach prowadząca przedstawiła też animacje czytelnicze, które wykorzystuje na zajęciach z dziećmi. Wszyscy uczestnicy wykonali za pomocą techniki origami bohaterów opowiadania Kotka Milusia. Na koniec warsztatów wspólnie zagraliśmy w zabawę Przyjechała Ciotka z Ameryki. Szkolenie Teatrzyk Kamishibai w pracy z małym dzieckiem zachęciło nauczycieli do zastosowania tej metody w bibliotekach szkolnych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Poprawiony: czwartek, 22 lutego 2018 13:07