23.02.2018 - Spotkanie autorskie z Tomaszem Sobanią
image1 image2 image3

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

23.02.2018 - Spotkanie autorskie z Tomaszem Sobanią
piątek, 23 lutego 2018 13:24

Już po raz drugi odwiedził naszą bibliotekę młody pisarz Tomasz Sobania

9 10

Jego debiutancka powieść Speculo ukazała się w 2015 roku. Na spotkanie autorskie z pisarzem przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 373 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie.

4 2

Nasz gość już na początku spotkania podkreślił wartość płynącą z czytania książek. On sam zawsze wolał zaszyć się gdzieś z książką, niż spędzać czas na oglądaniu telewizji czy graniu w gry komputerowe. Przeczytane książki go ukształtowały, wzbogaciły słownictwo, wreszcie… pośrednio zmotywowały do spróbowania swoich sił w posługiwaniu się piórem.

Dziś przybyłym uczniom opowiedział o swojej drugiej powieści Nowy Świt. Jak podaje portal lubimyczytac.pl książka to wizja świata przyszłości, w którym masoneria wprowadza w życie swój plan Nowego Porządku Świata. Dochodzi do tego, że część ludzkości zostaje zamordowana, a pozostali - zamknięci w miastach-molochach, gdzie od rana do nocy są kontrolowani. Tylko niewielka część ludzkości wymyka się do lasów i w góry i tam próbuje poukładać sobie nowe życie. W "Nowym świcie" autor opisuje życie grupy osób, które uciekły z miasta i zaczęły szukać sposobu na walkę z prześladowcą. Odnoszą pierwsze sukcesy, gdy okazuje się, że ludzie w miastach nie będą trzymani bez końca, a na tych w lasach też przyjdzie czas. Czy uda im się odmienić przeznaczenie i uratować uwięzionych w miastach ludzi?

Autor zainteresował zgromadzoną w sali konferencyjnej uczniów ze szkoły podstawowej nr 373 w Warszawie. Uczestnicy zadawali mnóstwo pytań. Po zakończeniu spotkania Tomasz podpisywał swoje książki oraz pozował do pamiątkowych zdjęć. Dziękujemy naszemu gościowi za spotkanie i życzymy konsekwencji w dążeniu do spełniania pisarskich marzeń.

6 3 7 4 8 11 12 13 grupowe5

Poprawiony: piątek, 23 lutego 2018 13:47