05.03.2018 - Wszyscy jesteśmy artystami – inspirujące spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Przedszkola Zaczytane Przedszkolaki
image1 image2 image3

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

05.03.2018 - Wszyscy jesteśmy artystami – inspirujące spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Przedszkola Zaczytane Przedszkolaki
wtorek, 06 marca 2018 11:32

O tym, że każde dziecko może bez problemu występować na scenie, czując się na niej, jak przysłowiowa ryba w wodzie, na ostatnim spotkaniu sieci mówiła nasza ekspertka Justyna Lewicka-Szczęsna, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 120 im. Pułków Piechoty Dzieci Warszawy.

1

Justyna przedstawiła się obecnym na sieci uczestniczkom. Jako nauczycielka z dziesięcioletnim stażem pracy, prowadząca z sukcesami kółko teatralne w Szkole Podstawowej nr 120 w Warszawie, z powodzeniem łączy swoją codzienną pracę z pasjami, takimi jak teatr, film, reżyseria, a także aktywizacja uczniów do twórczych działań.

2 3a 4a

Po krótkiej części teoretycznej, nadszedł czas na ćwiczenia, które zaproponowała prowadzące. Oczywiście z wykorzystaniem technik dramowych.

5 6

Justyna przyniosła ze sobą Karty Emocji. Zadaniem uczestniczek było przedstawienie wylosowanego uczucia. To zadanie kilkakrotnie wykonywałyśmy na swoich spotkaniach, więc prowadząca wprowadziła małą modyfikację. Za pomocą jednego słowa (u nas to była czekolada) pokazałyśmy wybraną emocję albo przekazałyśmy jakąś konkretną informację. Chodziło tu o pracę głosem i ciałem. Zobaczcie efekty i sami tego spróbujcie! W tym ćwiczeniu można z powodzeniem wykorzystać fragmenty popularnych wierszy i piosenek dla dzieci.

7a 8a 9a 10 11a 12 13

Okazało się, że krzesło to znakomity rekwizyt. Można je wykorzystać na zajęciach dramowych w dowolny sposób. Na naszym spotkaniu krzesło zagrało mały samochód - popularnego Maluszka. Wystarczyło tylko to sobie wyobrazić.

14 15

Na zajęciach uczestniczki dowiedziały się, jak za pomocą relaksującej muzyki, o częstotliwości 432Hz, uspokoić umysł, wyciszyć emocje. Prowadząca w tym celu włączyła dwie wersje utworu Imagine Johna Lennona. Pierwsza wersja o częstotliwości 440 Hz, znana jest z radia, telewizji i innych środków masowego przekazu. Nasza ekspertka poleciła pracę z muzyką klasyczną o częstotliwości 432 Hz, którą można znaleźć na serwisie społecznościowych youtube.com

Na koniec Justyna zaprezentowała nam efekty swoich działań. Jej Teatr Cieni zachwycił wszystkich obecnych na sali. Zapraszamy do obejrzenia.


Poprawiony: wtorek, 06 marca 2018 11:57