14.03.2018 - Lekcje biblioteczne „Encyklopedie i słowniki”
image1 image2 image3

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

14.03.2018 - Lekcje biblioteczne „Encyklopedie i słowniki”
czwartek, 15 marca 2018 11:23

W środę, 14 marca, do naszej biblioteki przybyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 89 oraz CXIX Liceum Ogólnokształcące im. Jacka Kuronia w Warszawie.
Uczniowie zapoznali się z rzadko używanymi przez siebie słownikami. W Słowniku nazw miejscowości i mieszkańców sprawdzali, która z form jest poprawna „warszawiak” czy „warszawianin” W Słowniku dobrego stylu, czyli wyrazy, które się lubią upewnili się w jakie związki wyrazy wchodzą między sobą, jak je łączyć w zdaniu, aby brzmiały naturalnie i oddawały zamierzony sens wypowiedzi. Przy Słowniku Poprawnej Polszczyzny Andrzej Krusiewicz (lektor Polskiego Radia) przypomniał uczniom o poprawnej wymowie, akcencie i gramatyce w życiu codziennym.


Po projekcji materiału wszyscy uczniowie już zapamiętali, dlaczego mówimy „w cudzysłowie” (w cudzym słowie). Kalambury posłużyły nam do zabawy ze związkami frazeologicznymi, a na koniec poznaliśmy Najczęstsze błędy językowe Polaków.
Mamy nadzieję, że uczestnicy uporządkowali swoje wiadomości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Poprawiony: czwartek, 15 marca 2018 11:38