image1 image2 image3 image4 image5

„11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata”

źródło: UCHWAŁA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ w sprawie ustanowienia roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

27.03.2018 r. - Spotkanie autorskie z Niką Jaworowską-Duchlińską
środa, 28 marca 2018 10:13

27 marca to Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji – w ramach Literackich Wtorków – w PBW odbyło się spotkanie z Niką Jaworowską-Duchlińską – scenografem i kostiumografem. Pani Nika jest także ilustratorką i autorką książek dla dzieci. Razem z sympatycznym Duchem, bohaterem książki „Z Duchem (do) Teatru”, przybliżyła dzieciom świat teatru.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich dwóch warszawskich szkół podstawowych oraz szkoły podstawowej w podwarszawskim Zakręcie. Z zainteresowaniem słuchali opowieści o ludziach teatru, o kulisach powstawania spektaklu. Chętnie odpowiadali na pytania Autorki.

Na zakończenie spotkania Nika Jaworowska-Duchlińska poprosiła uczniów, żeby narysowali Ducha związanego z którymś z zawodów teatralnych wcześniej wymienionych przez dzieci. Ołówkiem i kredkami wyczarowano Ducha aktora, Ducha dyrektora czy Ducha inspicjenta.

Myślę, że Nika Jaworowska-Duchlińska jeszcze nie raz zagości w naszej Bibliotece.

010 011 (2) 27.03.2018 spot. z Nika J.

Poprawiony: środa, 28 marca 2018 10:18