image1

Godziny otwarcia

Biblioteka w Warszawie
pon., wt., czw., pt.: 9.00 - 19.00
środa: 14.00 – 19.00,   sobota: 9.00 – 15.00

Filie w Błoniu, Grodzisku Maz., Nowym Dworze Maz., Żyrardowie
pon., wt., czw., pt.: 9.00 - 18.00
środa: nieczynne,   sobota: 9.00 – 15.00

Filia w Sochaczewie
pon., wt., czw., pt.: 8.00 - 18.00
środa: nieczynna,   sobota: 9.00 – 15.00

Jesteś tutaj: Start PBW w Warszawie

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

09.04.2018 r. - Kolorowy Potwór i inne atrakcje na ostatnim spotkaniu Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Przedszkola Zaczytane Przedszkolaki
czwartek, 12 kwietnia 2018 11:23

W poniedziałek, 9 kwietnia, odbyło się ostatnie spotkanie nauczycielek z warszawskich przedszkoli, współpracujących w ramach Sieci Zaczytane Przedszkolaki.

grupowe

Naszym ekspertem i gościem specjalnym na spotkaniu była Aleksandra Ruszkowska z Wydawnictwa MAMANIA. Zanim jednak oddałyśmy jej głos, zobaczyłyśmy co przygotowały dla nasze koleżanki: Izabela Kotkowska i Renata Rej-Jesień z Przedszkola nr 220 w Warszawie.

Na początku wykonałyśmy własną interpretację bajki Czerwony Kapturek. Każda z nas dostała rolę do odegrania. Wykorzystałyśmy pacynki przypominające postaci z bajki.

czerwony kapturek Basia i kosz

Jazda autobusem to kolejna zabawa zaproponowana przez koleżanki z przedszkola 220. Znowu każda z nas dostała rolę do odegrania. Ktoś był kierowcą, ktoś małym dzieckiem. Był wśród nas również… złodziej

co to

Koszyk został również wykorzystany do ćwiczenia Zareklamuj produkt. Uczestniczki musiały wylosować przedmiot i zareklamować go w taki sposób, by wzbudzić zainteresowanie pozostałych.

reklama produktu

Nasza ekspertka i gość specjalny Aleksandra Ruszkowska na co dzień pracuje w Wydawnictwie Mamania. Dla uczestniczek Sieci Nauczycieli Przedszkola Zaczytane Przedszkolaki przygotowała specjalny pakiet scenariuszy do pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym na podstawie książki Kolorowy Potwór autorstwa Anny Llenas.

Ola

Każda z uczestniczek dostała również książkę Kolorowy Potwór. Na stronie wydawnictwa można przeczytać, że Kolorowy potwór nie wie, co się z nim dzieje. Wszystkie jego emocje się poplątały, sam już nie wie, co właściwie czuje! Trzeba to szybko naprawić. Czy ktoś mu pomoże?
Prosta i zabawna historia, która wprowadzi dzieci w fascynujący język uczuć. Nauczcie się razem z kolorowym potworem, jak rozpoznawać i nazywać emocje.

Aleksandra zaproponowała kilka zabaw na podstawie książki Kolorowy Potwór. Jedną z nich było stworzenie własnego Potwora. Poniżej przedstawiamy efekty naszej pracy

 rozowe potwory nasze potwory

potwor Oli


Poprawiony: czwartek, 12 kwietnia 2018 12:24