image1 image2 image3 image4 image5 image6

Serdecznie zapraszamy nauczycieli na konferencję "Edukacja Varsavianistyczna w szkole - III edycja - [program konferencji]

Zgłoszenia: wspomaganie.edukacji@pbw.waw.pl (imię i nazwisko, miejsce pracy, nr tel.),
Udzielanie informacji pod nr tel. 501-379-703 lub 22 810 46 64 wew. 110
Konferencja jest bezpłatna.
Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

Jesteś tutaj: Start Filie

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

polona

18.04. 2018 r. - XII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 10:57

XII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania
pod hasłem
„Każda książka, drogie dzieci,
coś mądrego Wam poleci”

Kwiecień to miesiąc poświęcony książce i prawom autorskim. W związku z tym Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie Filia w Błoniu w ramach promowania książki i czytelnictwa oraz krzewienia kultury pięknego słowa po raz dwunasty była organizatorem Konkursu Pięknego Czytania o zasięgu powiatowym. Fundatorami tegorocznych nagród byli Burmistrz Błonia Zenon Reszka i Starosta powiatu warszawskiego zachodniego Jan Żychliński.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Każda szkoła w drodze eliminacji wewnętrznych typuje trzech uczestników. Wybrani uczniowie podczas eliminacji powiatowych mają trzy minuty na zaprezentowanie przygotowanego fragmentu prozy. Każda prezentacja oceniana jest pod względem dykcji, intonacji oraz doboru tekstu. Wskazane jest, aby był to ciekawy fragment zawierający dialog, którym czytający potrafi przykuć uwagę słuchaczy, a nawet rozbawić, co jest mile widziane. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, a jego poziom jest coraz wyższy. W tym roku uczestniczyli w nim uczniowie z 10 szkół podstawowych naszego powiatu: SP nr 1 i 2 w Błoniu, SP nr 1 w Ożarowie Maz. oraz SP z Bieniewic, Duchnic, Leszna, Kampinosu, Płochocina, Zaborowa i Święcic.

2 6 7

Przesłuchania uczestników i rozdanie nagród odbyło się 18 kwietnia 2018 r. w czytelni Biblioteki Pedagogicznej. Uroczystość rozpoczęto od powitania gości, opiekunów i uczestników. Kilka słów do uczestników i opiekunów powiedzieli nasi goście honorowi: burmistrz Błonia Zenon Reszka, wicestarosta powiatu warszawskiego zachodniego Paweł Białecki oraz dyrektor CK w Błoniu Dariusz Sitarski.

Panowie pochwalili inicjatywę konkursu, mówiąc, że każda forma zachęty do czytania jest dobra.

3 4

Po wysłuchaniu przygotowanych fragmentów prozy

19 20 21 22 23 24

komisja w składzie: przewodnicząca Wanda Dziewulska, Beata Zych dyrektor Biblioteki Głównej w Warszawie oraz Agnieszka Sokołowska kierownik Filii w Nowym Maz.,

1 9

zajęła się oceną wystąpień, wypisaniem dyplomów i przydziałem nagród. W tym czasie dzieci i opiekunowie zastali zaproszeni na poczęstunek.
Wyniki ogłosiła Przewodnicząca Komisji Wanda Dziewulska.

10 11

Pochwaliła uczestników za elegancki wygląd, piękną prezentacją i kulturę osobistą, podkreślając jednocześnie wysoki poziom konkursu. Komisja uzgodniła następujący werdykt: pięć I miejsc, pięć II i pięć III oraz 5 wyróżnień.
I miejsce: Paweł Ziarno ze SP w Bieniewicach, Nel Wojciechowska ze SP Duchnicach, Zuzanna Leszczyńska ze SP w Kampinosie, Wiktoria Smaga ze SP nr 1 w Ożarowie Maz., oraz Julia Szwarc ze SP w Święcicach.

12

II miejsce: Barbara Gabriela Turalska ze SP nr 2 w Błoniu, Barbara Majewska ze SP w Duchnicach, Kinga Borowicz ze SP w Płochocinie, Gabriela Podstawka ze SP w Święcicach, Michał Kaźmierczak ze SP w Zaborowie.

13

III miejsce: Gabriela Reiff ze SP nr 1 w Błoniu, Wojciech Chojnacki z Bieniewice, Maciej Kochański ze SP nr 1 w Ożarowie Maz., Łukasz Wrzosek ze SP w Płochocinie oraz Zuzanna Majcher ze SP w Zaborowie.

14

Wyróżnienia: Zuzanna Ziubińska ze SP w Bieniewicach, Aleksandra Wierzbicka i Amelia Kłos ze SP w Lesznie, Małgorzata Rudzik ze SP w Płochocinie i Mateusz Dyzner ze SP w Zaborowie.

15 25

Dzieci były bardzo zadowolone z dyplomów, nagród i upominków. Podziękowanie za współudział w krzewieniu kultury pięknego słowa i propagowanie czytelnictwa, otrzymali dyrektorzy szkół na ręce obecnych nauczycieli. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, które można obejrzeć na stronie www.blonie.pl oraz na stronie biblioteki www.pbw.waw.pl

Anna Buźniak


Poprawiony: poniedziałek, 23 kwietnia 2018 13:23