11.04.2018 i 18.04.2018 - Kwietniowe konferencje metodyczne „Twórczo i aktywnie - nieszablonowe metody pracy w szkole”
image1 image2 image3 image4 image5

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

11.04.2018 i 18.04.2018 - Kwietniowe konferencje metodyczne „Twórczo i aktywnie - nieszablonowe metody pracy w szkole”
wtorek, 24 kwietnia 2018 13:38

Ostatnie dwie środy upłynęły nam pod znakiem konferencji metodycznych Twórczo i aktywnie – nieszablonowe metody pracy w szkole.

ksiazki

Przybyłych uczestników, prelegentów oraz gości witały: wicedyrektor PBW im. KEN w Warszawie Joanna Kamińska oraz kierownik Wydziału Wspomagania Edukacji Lilla Kołodziejczyk.
Ofertę edukacyjną w Centrum Nauki Kopernik, przeznaczoną dla uczniów na każdym etapie, przedstawiła Monika Jędrzejewska.

3 Kopernik 18.04 dziki tlum kop

Po krótkiej części wykładowej przyszedł czas na część praktyczną. „STEAM czyli para w ruch!” to tytuł wystąpienia Adama Zahlera Słowo „STEAM” to połączenie słów science, technology, engineering, art i maths. Prelegent pokazał, jak w praktyczny i nieszablonowy sposób połączyć nauczanie fizyki, muzyki, etyki, chemii, nawiązując jednocześnie zapisów w podstawie programowej. Udowodnił, że z wykorzystaniem prostych i dostępnych rekwizytów, można przeprowadzić naprawdę interesujące zajęcia.

czajnik dzwoneczek lapa lepsza rura muzyka 
 

Na koniec nasi uczestnicy za pomocą papierowych rurek zagrali Odę do radości. Dyrygował oczywiście Adam Zahler.

Metodę samoregulacji określaną jako Self-Reg przybliżyła nam Natalia Fedan. Metoda ta została stworzona przez kanadyjskiego psychologa Stuarta Shankera. Ma na celu pomóc dzieciom i rodzicom budować lepsze relacje i umożliwić realizację pełnego potencjału. Self-Reg również w dużej mierze opiera się na poszukiwaniu przyczyn problemów emocjonalnych i rozwiązywaniu trudności w sytuacjach stresowych.

selfreg selg reg 18

Ideę Żywej Biblioteki naszym uczestnikom przedstawiła Aneta Szarfenberg z Fundacji RUBIN. Projekt Żywa Biblioteka jest międzynarodowym ruchem działającym na rzecz praw człowieka i różnorodnego społeczeństwa. Projekt ten stosuje prostą metodę spotkania i rozmowy do przeciwstawiania się uprzedzeniom i dyskryminacji.

aneta 11 aneta 18

„Stawiamy na kreatywność! Projekty edukacyjne Wydawnictwa MAMANIA” oraz „TEDBooks – małe książki o wielkich ideach” to tytuły prezentacji naszej kolejnej prelegentki – Aleksandry Ruszkowskiej, która reprezentowała 11 kwietnia wydawnictwo MAMANIA, natomiast 18 kwietnia – Grupę Wydawniczą RELACJA. Uczestnicy obu konferencji mieli możliwość zakupu książek z obu wydawnictw.

ola 11 ola 18 ola 11 2

11 kwietnia gościliśmy również Wiesławę Jędrzejczyk, która polecała wartościowe książki dla dzieci i młodzieży z Wydawnictwa LITERATURA. Na uczestników konferencji czekała niespodzianka – książki tego wydawnictwa można było w tym dniu kupić z rabatem 50%.

literatura

Dorota Lipińska oraz Monika Hałucha reprezentowały polską sekcję IBBY. W trakcie swoich prelekcji krótko omówiły najlepsze książki w kategorii literackiej i graficznej z roku 2017 dla dzieci i młodzieży, nominowane bądź nagrodzone przez IBBY.

ibby 11 ibby 18

Poprawiony: środa, 25 kwietnia 2018 12:47