23.04.2018 r. - Warsztaty w ramach programu Muzeum Dźwięku
image1 image2 image3 image4 image5

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

23.04.2018 r. - Warsztaty w ramach programu Muzeum Dźwięku
czwartek, 26 kwietnia 2018 14:00

23 kwietnia odbyły się w naszej bibliotece warsztaty we współpracy z Edytą Ołdak ze Stowarzyszenia z Siedzibą w Warszawie. Zajęcia skierowane były do edukatorów muzycznych, nauczycieli muzyki, i edukacji wczesnoszkolnej oraz wszystkich chętnych.

Edyta Ołdak przybliżyła uczestnikom BANK BRZMIEŃ z wykorzystaniem dawnych instrumentów ludowych o wdzięcznych nazwach: dudy, kozły i gajdy. Autorka inicjatywy zademonstrowała jak te instrumenty brzmią w rękach profesjonalnych muzyków.

0

DIABELSKIE SKRZYPCE
W pierwszej części nauczyciele wysłuchali bajki kaszubskiej, a następnie wykonali własnoręcznie diabelskie skrzypce. Realizując scenariusz warsztatów uczestnicy zagrali na skrzypcach rytm tańca chodzonego.


1 2 3,

PODRÓŻ DO CHIN
Justyna Górska-Guzik wprowadziła uczestników w świat muzyki Dalekiego Wschodu prezentując film: https://www.youtube.com/watch?v=E2yAddhsLlg. Uczestnicy warsztatów zaśpiewali wspólnie z Bobbym Mcferrinem.

Następnie za pomocą kostki tematycznej (załącznik z materiałów do zajęć) stworzyli własne opowieści ilustrowane muzycznie.


4

Nauczyciele wykorzystali do swoich opowieści także aplikację muzyczną ze strony Muzeum Dźwięku http://www.instrumentyludowe.pl/pl/guzheng.html.

DUDY WIELKOPOLSKIE
Wprowadzeniem uczestników do tematu o tym instrumencie był film: http://ninateka.pl/film/muzyka-odnaleziona-cykl-iii-odc-3-dudy-kozly-gajdy

5 6

Uczestnicy odczytywali melodie kanonu Był Duda. Przy użyciu instrumentów (dzwonki i bum bum ruki) zagrali powyższy utwór.

Z WIZYTA NA PODHALU
Ostatnią propozycją prowadzącej była podróż na Podhale. Nauczyciele zagrali i zaśpiewali piosenkę W murowanej piwnicy.


7

Każdy uczestnik otrzymał materiały do zajęć do wykorzystania według własnych potrzeb. Dziękujemy prowadzących za możliwość uczestnictwa w warsztatach.

8
Poprawiony: czwartek, 26 kwietnia 2018 15:20