image1

„11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata”

źródło: UCHWAŁA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ w sprawie ustanowienia roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

25.05.2018 r. - Warsztaty IPN „Ojcowie założyciele II RP”
piątek, 25 maja 2018 13:57

Rok 2018 to rok 100-lecia odzyskania niepodległości. Z tej okazji w naszej placówce w ostatni piątek maja odbyły się warsztaty "Ojcowie założyciele II RP". Poprowadził je Kacper Kempisty, pracownik IPN Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Warszawie. W warsztatach uczestniczyła młodzież gimnazjalna z warszawskich szkół. Na zajęciach uczniowie pracowali w grupach. Każda z grup dostała za zadanie przedstawienie sylwetek osób, związanych z tematyką spotkania. Do wyboru byli: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Daszyński i Wincenty Witos. Uczniowie musieli również dopasować cytaty do poszczególnych postaci. Dziękujemy prowadzącemu za interesujące szkolenie i za zmobilizowanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w warsztatach z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, dzięki którym młodzież miała okazję sprawdzić edukacyjne zasoby Internetu w poszukiwaniu odpowiednich źródeł do pracy.

1 1a 6 7 8 12

Poprawiony: piątek, 25 maja 2018 14:03