image1 image2 image3 image4 image5 image6

Serdecznie zapraszamy nauczycieli na konferencję "Edukacja Varsavianistyczna w szkole - III edycja - [program konferencji]

Zgłoszenia: wspomaganie.edukacji@pbw.waw.pl (imię i nazwisko, miejsce pracy, nr tel.),
Udzielanie informacji pod nr tel. 501-379-703 lub 22 810 46 64 wew. 110
Konferencja jest bezpłatna.
Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

Jesteś tutaj: Start Filie

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

polona

XVII Powiatowy Konkurs Czytelniczy "Wydajemy Własną Książkę"
poniedziałek, 11 czerwca 2018 12:09

„Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji” . Tak pisała Maria Dąbrowska i trudno się z tym nie zgodzić. Dowodem na to jest organizowany od siedemnastu lat przez Bibliotekę Pedagogiczną w Błoniu, przy współpracy Centrum Kultury, Powiatowy Konkurs Czytelniczy Wydajemy Własną Książkę. Ideą konkursu jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, poprzez rozbudzanie zainteresowań literackich i plastycznych. Jest to doskonała forma wyrażania uczuć i emocji. Opowiadania o swoich zainteresowaniach, przeżyciach i marzeniach, które spełniają się tylko wtedy, kiedy mocno tego chcemy. W tym roku uroczystość odbyła się szóstego czerwca br. w sali widowiskowej Centrum Kultury w Błoniu. Sukcesem konkursu jest to, że nie maleje zainteresowanie tą twórczą zabawą. Są tacy, którzy piszą książki od I klasy szkoły podstawowej, poprzez wszystkie kolejne, jak np. Dorota Chmielniak z Gimnazjum w Ożarowie Maz., która przez kolejne lata tworzyła wyjątkowo piękne książki, zdobywając najwyższe wyróżnienia.
W tegorocznej XVII edycji konkursu wzięło udział 143 uczniów, którzy wykonali 154 prace. Organizacyjnie to duże wyzwanie, ale przez tyle lat doszliśmy do wprawy i cała uroczystość przebiegła bardzo sprawnie. Kilka słów do uczestników i zaproszonych gości powiedział burmistrz Zenon Reszka oraz wicestarosta Paweł Białecki. Obaj panowie podziękowali organizatorom za to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych naszego lokalnego środowiska

0 01 1

W tym roku komisja konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

18 tytułów ZŁOTEJ KSIĄŻKI otrzymali : Julia Rączka ze SP w Lesznie, Aleksander Bocheński, Gabriela Jankowska, Zuzanna Jankowska, Karolina Stanuch, Maria Kowalska i Danuta Nietubyć, Laura Jasińska, Zofia Kowalska i Julia Rusztecka ze SP w Zaborowie, Maciej Kochański i Zuzanna Paziewska ze SP w Ożarowie Maz., Emilia Kwiatkowska, Natalia Jaśkiewicz ze SP nr 1 w Błoniu, Karol Gruszczyński i Alicja Kacprzak ze SP nr 2 w Błoniu oraz Sebastian Orzechowski i Julia Dziedzic ze SP w Kampinosie.

6 7 19 21

15 tytuły SREBRNEJ KSIĄŻKI otrzymali : Julia Kurzela i Jadwiga Sender ze SP w Lesznie, Magdalena Kaczorowska, Oliwia Narożnik, Michał Grzymała ze SP w Zaborowie, Dawid Wroński, Weronika Bogucka, Maja Wygowska i Dawid Kołecki ze SP nr 1 Ożarowie Maz., Antonina Ogłoza ze SP w Duchnicach, Tomasz Pyra ze SP w Płochocinie, Marta Barcińska i Aleksandra Rodzewicz ze SP nr 1 w Błoniu, Maja Filipiak ze SP nr 2 w Błoniu i Zofia Redzisz ze SP w Bieniewicach.

13 14 22

2 Dyplomy Młodego Literata otrzymały : Dorota Chmielniak z Gimnazjum w Ożarowie Maz, oraz Karolina Bartczak z Gimnazjum w Zaborowie.

17 18

Ponadto przyznano :
• 9 wyróżnień w III kategoriach

2 11

• 43 wyróżnienia w II kategoriach

7 8 20

• 49 wyróżnień w I kategorii
• oraz 12 dyplomów za udział

Już po raz drugi Ci uczniowie, którzy otrzymali wyróżnienia w jednej kategorii i dyplomy za udział, swoje nagrody odbiorą w szkole na zakończenie roku. Wydajemy Własną Książkę to konkurs, w którym nie ma przegranych, są tylko zadowoleni Taką możliwość zapewniają nam od lat nasi wspaniali i hojni sponsorzy. Im zawdzięczamy radość i zadowolenie dzieci, oraz to, że tak chętnie i licznie biorą w tym konkursie udział. Należą do nich : Jan Żychliński Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Zenon Reszka Burmistrz Gminy Błonie, Paweł Kanclerz Burmistrz Gminy Ożarów Maz., Andrzej Cieślak Wójt Gminy Leszno, Monika Ciurzyńska Wójt Gminy Kampinos i Beata Zych Dyrektor PBW w Warszawie.
Przy rozdawaniu nagród i dyplomów pomagali nam goście honorowi, którzy skorzystali z naszego zaproszenia i uświetnili naszą uroczystość, byli nimi w tym roku: Paweł Białecki wicestarosta powiatu warszawskiego zachodniego, Zenon Reszka burmistrz gminy Błonie, Paweł Kanclerz burmistrz gminy Ożarów Maz., Grzegorz Banaszkiewicz zastępca wójta gminy Leszno, Joanna Kamińska wicedyrektor PBW w Warszawie, Dariusz Sitarski dyr. CK, Beata Waluk naczelnik oświaty w Błoniu. Byli również dyrektorzy i nauczyciele szkół, opiekunowie i rodzice.

8 12 14

Po ceremonii rozdania nagród i zrobieniu wspólnych zdjęć, przez Pana Marka Zdrzyłowskiego, roześmiane i szczęśliwe dzieci zostały zaproszone na sok i pyszne drożdżówki z Piekarni Emilii i Jerzego Piotrowskich w Błoniu.

26 27

W holu zorganizowana została wystawa prac konkursowych, która zawsze cieszy się bardzo dużym zainteresowanie zarówno dzieci jak i dorosłych.

23 24 25 28 29 30 31

Gości poczęstowano tradycyjnie po staropolsku pysznym chlebem z domowym smalcem. Były rozmowy i wymiana wrażeń z uroczystości oraz pomysły na kolejne ciekawe opowieści.Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do prac związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem konkursu. Relacje z imprezy oraz galeria zdjęć, autorstwa Marka Zdrzyłowskiego, będzie dostępne na stronie Biblioteki www.pbw.waw.pl na stronie powiatu www.pwz.pl oraz na Oficjalnym Serwisie Gminy Błonie i Ożarów Maz.
Wszystkie prace można oglądać na wystawie, czynnej do końca lipca w Bibliotece Pedagogicznej, w godzinach pracy placówki. Po zakończeniu wystawy książki zostaną przekazane do bibliotek szkolnych poszczególnych szkół.

Anna Buźniak


Poprawiony: poniedziałek, 11 czerwca 2018 13:26