19.06.2018 r. - Warsztatowy czerwiec w naszej bibliotece
image1 image2 image3 image4 image5

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

19.06.2018 r. - Warsztatowy czerwiec w naszej bibliotece
czwartek, 21 czerwca 2018 11:21

W czerwcu 2018 roku w naszej bibliotece bibliotekarze z całej Polski uczestniczyli w warsztatach animacji czytelniczej. Zajęcia odbywały się w ramach dwudniowej konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. KEN w Warszawie. Przedstawiamy Państwu krótkie fotorelacje z warsztatów dotyczącej animacji czytelniczej.

skarpety3

Czarny teatr i grafoskop w pracy bibliotekarza i animatora – prowadzenie: Elżbieta Hornowska, Anna Lipińska, Marta Todys, Grażyna Walczewska-Klimczak.
Nauczyciele poznali zastosowanie czarnego teatru oraz rzutnika pisma w pracy z książką i czytelnikami. Pod krótkiej prezentacji animatorek nauczyciele przedstawili własne dwuminutowe etiudy. Uczestnicy wystawili opowieści na motywach znanych utworów literacki oraz polskich poetów. Nauczycielki z jednej z grupy zdecydowały się przedstawić wiersz Juliusza Ludwika Kerna Cień
CIEŃ
Ten mój cień, śmieszny cień
Chodzi za mną cały dzień.
Robi wszystko to co ja
Ja gram w piłkę, on też gra
Ja na schody, on na schody
Ja jem lody, on je lody
Ja przez płot, on przez płot
Gotów jest do różnych psot.

cien. cien cien1 cien3 cien4 cien6

Mieć znaczy być? – prowadzenie Anna Sadowska, Grażyna Sobieska-Szostakiewicz. Uczestniczy warsztatów poznali animacje czytelnicze do książki Noskawery Pawła Beręsewicza. Wszystkie nauczycielki ćwiczyły kreatywność na podstawie swojego imienia!!! Musiały wymyślić nowy produkt i zareklamować go grupie. W drugiej części uczestniczki wybrały przedmiot i przygotowały kampanię reklamową jak profesjonalni copywriterzy. Wśród polecanych produktów pojawiły się m.in.: Piramida długowieczności, Jajo carycy, Chociaż wiję się jak wąż, każdy chce mieć go wciąż. Uczestniczki wykazały się dużą kreatywnością wymyślając hasła związane z popularnym bohaterem dziecięcych bajek - pieskiem Reksiem: Z Reksiem nigdy się nie gubisz! ; Z Reksiem raźniej! ; Z Reksiem zawsze wrócisz do domu!!!
Zapraszamy do fotogalerii:

 Noskawer Noskawer2 Noskawery0 Noskawery1 Noskawery2 Noskawery4 Noskawery7 Nosakwer5

Skarpetkowe szczęście – prowadzenie Małgorzata Karasińska, Beata Świderek. Warsztaty zostały przeprowadzone na podstawie książek Justyny Bednarek Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) oraz Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite). Animatorki przedstawiły nauczycielom aktywne metody pracy do w/w tekstów. Uczestniczki łączyły się w pary, ustawiały wg wzrostu, rysowały skarpety i snuły własne opowieści i przygody. Na koniec stworzyły galerię skarpetek. Jedną z nich zostawiły na pamiątkę prowadzącym warsztaty animatorkom.
Zapraszamy do fotorelacji:

skarpety1 skarpety4 skarpety6 skarpety7skarpety2 skarpety8 skarpety9 skarpety10 skarpety12 skarpety13skarpety11

Bardzo dziękujemy animatorkom KLANZ-y za możliwość poszerzenia wiadomości i poznania nowych animacji do pracy nad tekstem literackich. Wszyscy uczestnicy z zapałem na pewno wdrożą poznane metody i formy we własnych bibliotekach!


Poprawiony: czwartek, 21 czerwca 2018 12:06