22.10.2018 r. - Warsztaty Niewidomy zawsze widoczny w ramach Warszawskiego Festiwalu Młodzieży
image1 image2 image3 image4

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

22.10.2018 r. - Warsztaty Niewidomy zawsze widoczny w ramach Warszawskiego Festiwalu Młodzieży
Wpisany przez Maciej Bidelski   
piątek, 26 października 2018 10:03

W poniedziałek, 22 października odbyły się w naszej bibliotece niezwykłe warsztaty… Co to oznacza? Przeczytajcie dalej.

Sebastian2

O tym, czy niewidomi korzystają z laptopów, czy mają sny? Jak rozróżniają pieniądze i kolory? Czy spotykają się ze znajomy w kinie, w teatrze? Czy chodzą na wystawy? Na te i inne pytanie odpowiedział zgromadzonym na sali konferencyjnej uczniom Sebastian Grzywacz – prowadzący warsztaty Niewidomy zawsze widoczny. Zajęcia odbyły się w naszej bibliotece w ramach kończącego się właśnie Warszawskiego Festiwalu Młodzieży.

W trakcie warsztatów uczestnicy poznali urządzenia, które na co dzień ułatwiają osobom niewidomym normalne funkcjonowanie: udźwiękowiony telefon komórkowy, laska wyposażona w mnóstwo mobilnych przycisków czy detektor kolorów. Wzbudziły one powszechne zainteresowanie wśród zgromadzonej młodzieży.

Niezwykle istotną częścią spotkania była interakcja prowadzącego z uczestnikami warsztatów. Była to praktyczna nauka mądrej i życzliwej pomocy. Warto zaznaczyć, że popularyzacja zaproponowanych przez Sebastiana praktyk i rozwiązań znacznie poprawia jakość życia wszystkich osób niewidomych. Na warsztatach znalazło się również miejsce na inspirujące rozmowy z naszym gościem.

Podsumowaniem zajęć było spotkanie z Rollem – psem przewodnikiem, nieodłącznym towarzyszem Sebastiana Grzywacza.

pies Seb

Poprawiony: piątek, 26 października 2018 10:15