31.10.2018 r. - Zajęcia dla dzieci Kropka jest najważniejsza!
image1 image2 image3 image4 image5

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

31.10.2018 r. - Zajęcia dla dzieci Kropka jest najważniejsza!
Wpisany przez Maciej Bidelski   
środa, 31 października 2018 14:22

W naszej bibliotece odbyła się lekcja: Kropka jest najważniejsza! Odwiedziły nas uczniowie IV klasy ze Szkoły Podstawowej nr 255 w Warszawie. Na początku uczestnicy poznali tekst książki: Kropka Petera H. Reynoldsa. Później zapoznali się z innymi ważnymi kropkami , które znamy z życia tj. znak interpunkcji, kropki w alfabecie Morse'a, w matematyce - jako operator mnożenia, czy kropka przy nucie https://pl.khanacademy.org/humanities/music/music-basics2/notes-rhythm/v/lesson-2-rhythm-dotted-notes-ties-and-rests.
Na lekcji wykorzystaliśmy materiały ze strony wydawnictwa Mamania.
https://mamania.pl/Dla-bibliotekarzy-i-nauczycieli-cabout-pol-42.html.
Zapraszamy do wykorzystania ich na własnych zajęciach dydaktycznych. W trzeciej części zajęć uczniowie pracowali z tekstem literackim: Siedmiomilowe buty Jana Brzechwy, który wysłuchali z płyty Nie wiem kto? Dzieci pracowały z atlasami geograficznymi, by odnaleźć miasta, wymienione w utworze literackim. Uczestnicy wykonali też inne prace – połącz kropki oraz własne dzieła malarskie! Uczniowie poznali Alfabet Braille'a oraz podpisali się nim pod swoimi pracami.
Zapraszamy do foto galerii:

m podpis brail Mapa  mapa3 siedmio Siedmiomilowe mapa1 Siedmi prezentacja nauczyciela ramka (2) ramka (3) ramka (4) ramka (5) ramka

Poprawiony: środa, 31 października 2018 15:01