8 listopada 2018 r. - warsztaty z Wydawnictwem Tibum
image1 image2 image3 image4 image5

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

8 listopada 2018 r. - warsztaty z Wydawnictwem Tibum
Wpisany przez Maciej Bidelski   
piątek, 09 listopada 2018 15:11

8 listopada 2018 r. odbyły się w naszej bibliotece warsztaty: KAMISHIBAI – budujemy relacje i wspólnie tworzymy. Jak kreatywnie wykorzystać teatrzyk Kamishibai w pracy na lekcjach.
Zajęcia prowadziła Zofia Piątkowska-Wolska z Wydawnictwa Tibum. Rozpoczęliśmy książką "Czerwony Kapturek" Rothkäppchen w przekładzie poetyckim Juliana Brudzewskiego. Jest to pierwsza polska adaptacja tekstu na podstawie I wydania zbioru baśni braci Jakuba i Wilhelma Grimmów „Kinder- und Hausmärchen” z 1812 roku z pełnym niemieckim tekstem baśni. Dla widzów od 3 roku życia.

0 1 2 3

Prowadząca przedstawiła ideę i historię teatru wywodzącego się z Japonii. Nauczyciele poznali również książki „Groszki” Françoise Malnuit i "Trzeba będzie" Thierry'ego Lenaina.

3a 4 5 6

W drugiej części warsztatów uczestnicy zostali połączeni w grupy i przy pomocy kostek Story Cube stworzyli opowieści - storytelling. Do tekstu trzeba było narysować ilustracje, które potem należało przedstawić wszystkim uczestnikom. Tak powstały nowe teatrzyki Kamishibai: Pustynny skarb, Lot czarownicy, Wyprawa po skarb. A oto:

7 8 9 10 11 12 13

Bardzo dziękujemy pani Zofii za możliwość uczestnictwa w tak wspaniałej formie popularyzacji czytelnictwa wśród uczniów. Polecamy książki z wydawnictwa TIBUM i może ten film zachęci Was do pracy z papierowym teatrem.


Poprawiony: piątek, 09 listopada 2018 15:29