19.11.2018 r. - II spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Przedszkola „Zaczytane Przedszkolaki”
image1 image2 image3

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

19.11.2018 r. - II spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Przedszkola „Zaczytane Przedszkolaki”
Wpisany przez Maciej Bidelski   
wtorek, 20 listopada 2018 10:11

Poniedziałkowe spotkanie sieci „Zaczytane Przedszkolaki” minęło w bajkowej atmosferze. Było dużo tańców, śmiechu, prac plastycznych i oczywiście bajek….

bajka

Na początku swoje propozycje przedstawiły Anna Bijata oraz Renata Rej-Jesień, nauczycielki z Przedszkola nr 220 w Warszawie. Przygotowane przez nich propozycje W świecie baśni i bajek oraz W królestwie bajek na ponad godzinę zabrały pozostałe uczestniczki sieci do krainy sielskiego dzieciństwa. Wspominałyśmy ulubione bajki, obejrzałyśmy wierszowaną inscenizację bajki Czerwony Kapturek. Zatańczyłyśmy do utworu Zaczarowana dorożka. W grupach wykonałyśmy prace plastyczne wylosowanych postaci z bajek. Do dyspozycji zamiast tradycyjnych kredek czy farb miałyśmy włóczki, brokat i samoprzylepne kartki. Powstały prawdziwe plastyczne cudeńka, co zresztą widać na zdjęciach. Zagrałyśmy w gry Skojarzenia oraz Z jakiej bajki jest ta melodia. Rozwiązałyśmy zagadki łączące postaci z wybranych bajek z przepisanymi do nich atrybutami. Wykonałyśmy zabawę paluszkową Rodzinka. Jednym słowem – działo się!
Katarzyna Koprzywa z Przedszkola 145 Czterolistna Koniczynka zabrała uczestniczki sieci Zaczytane Przedszkolaki w literacko-bajkową podróż do Włoch. Jej wystąpienie przygotowane zostało w oparciu o książkę Z ciocią Jadzią w Rzymie autorstwa Elizy Piotrowskiej. Po wspólnym odczytaniu bajki uczestniczki wykonały flagę włosko-polską. Po lekturze książki uczestniczki wybrały symbole charakterystyczne dla Włoch. Scenariusz opracowany przez Katarzynę przeznaczony jest dla dzieci sześcioletnich.
Na koniec wspólnie wykonałyśmy pracę plastyczną Jesienny Jeż. Zapraszamy do fotorelacji.

czerwony1 zblizenie jesiennyjez super  super2 cwiczenia super1 super3
Poprawiony: wtorek, 20 listopada 2018 10:30