21.11.2018 r. - „SleeveFace w bibliotece szkolnej”, czyli „ubieramy się w książki” na II spotkaniu Sieci Współpracy i Samokształcenia „Inspiracje są wśród nas”
image1 image2 image3 image4

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

21.11.2018 r. - „SleeveFace w bibliotece szkolnej”, czyli „ubieramy się w książki” na II spotkaniu Sieci Współpracy i Samokształcenia „Inspiracje są wśród nas”
Wpisany przez Maciej Bidelski   
czwartek, 22 listopada 2018 12:40

O tym jak w sposób niestandardowy wykorzystać książki w bibliotece szkolnej, a przy okazji promować czytelnictwo wśród uczniów opowiedziała Agnieszka Olszanowska – nauczycielka biblioteka pracująca w naszej filii w Żyrardowie.

grupowe

SleeveFace to zdjęcie osoby bądź kilku osób z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała lub twarzy. W ostatnich latach robienie zdjęć typu SleeveFace stało się bardzo popularne.
W efekcie otrzymujemy złudzenie prezentujące kreatywne, a czasem zabawne połączenie osoby ukrytej za książkową okładką. Agnieszka Olszanowska, prowadząca II spotkanie sieci ”Inspiracje są wśród nas” zgromadzonym na sali konferencyjnej nauczycielkom bibliotekarkom opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych z wykorzystywaniem SleeveFace w codziennej pracy w bibliotece szkolnej. Jak się okazało pomysł ten był strzałem w dziesiątkę! Nie tylko zaangażował uczniów szkoły ponadgimnazjalnej, w której wówczas Agnieszka pracowała, ale pobudził kreatywność młodzieży i pozwolił wykorzystać ich potencjał. Zaskoczenie oraz zachwyt wzbudziły zdjęcia typu SleeveFace, które Agnieszka wykonała ze swoimi uczniami, a ponieważ II spotkanie sieci miało mieć charakter warsztatowy po części teoretycznej przyszedł czas na część praktyczną.
Uczestniczki sieci były przygotowane i wyposażone w konkretną liczbę książek z „dobrymi” okładkami do wykonania zdjęć typu SleeveFace. Do dyspozycji miały również aparaty w telefonach komórkach, odpowiednie fryzury i części garderoby. Efekty naszej pracy prezentujemy poniżej.

1 2 3 4 5 6 7 9 10 12

To były niezwykle inspirujące spotkanie. Uczestniczące w nim bibliotekarki mają już pomysły jak zorganizować sesję SleeveFace w swoich bibliotekach szkolnych. Dobra zabawa jaka towarzyszyć będzie uczniom w czasie robienia zdjęć może również przełożyć się na promocję czytelnictwa, a to jest dla nas – nauczycielek bibliotekarek – sprawa najważniejsza.


Poprawiony: czwartek, 22 listopada 2018 13:06