23.11.2018 r. - „Warsztaty o Samorządności” z Fundacją Nowy Głos
image1 image2 image3 image4

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

23.11.2018 r. - „Warsztaty o Samorządności” z Fundacją Nowy Głos
Wpisany przez Maciej Bidelski   
piątek, 23 listopada 2018 13:11

W piątek, 23.11., w naszej bibliotece odbyły się „Warsztaty o Samorządności” poprowadzone przez trenerów Fundację Nowy Głos. W zajęciach uczestniczyła młodzież jednego z warszawskich liceów.

5

„Warsztaty o Samorządności” dedykowane są osobom, które czynnie chciałyby uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym Warszawy. Uczestnicząca w nich młodzież zdobyła praktyczną wiedzę na temat struktury warszawskiego samorządu. Uczniowie dowiedzieli się również jak szkolić umiejętności miękkie, które mogą się przydać przy wielu okazjach. Podczas zajęć trenerzy rozmawiali z uczestnikami na tematy związane z aktywnością społeczną w ramach społeczeństwa obywatelskiego.
Druga część warsztatów poświęcona była wprowadzaniu uczniów do formatu Debaty Oksfordzkiej. Zostały przedstawione zasady tego sposobu prowadzenia dyskusji, a także m.in. techniki skutecznej i merytorycznej argumentacji i kontrargumentacji. Na koniec trenerzy przeprowadzili wraz z uczestnikami przykładową Debatę Oksfordzką.

2 4 8 11 13
Poprawiony: piątek, 23 listopada 2018 13:33