25 listopada Dzień Pluszowego Misia - zajęcia biblioterapeutyczne dla małych pacjentów w Szpitalu Dziecięcym w Warszawie
image1 image2 image3

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

25 listopada Dzień Pluszowego Misia - zajęcia biblioterapeutyczne dla małych pacjentów w Szpitalu Dziecięcym w Warszawie
Wpisany przez Maciej Bidelski   
poniedziałek, 26 listopada 2018 09:23

23 listopada nasze koleżanki Iwona Szagała i Barbara Szczepaniak przeprowadziły zajęcia biblioterapeutyczne w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr med. Jana Bogdanowicza w Warszawie.

3  witamy 3. Dzien dobry, jestem usmieszek 4. Dzien dobryy 5. Spozniona Ewa z zyrafa Beata

Mali pacjenci przywitali się z Miśkiem Uśmieszkiem. Następnie bibliotekarka przeczytała opowiadanie : Jesienny spacer z Misiem Uszatkiem Czesława Janczarskiego. Dzieci czynnie uczestniczyły zajęciach zasypując i odkopując misia spod jesiennych liści. Pacjenci wspierali narrację bibliotekarki frazami dźwiękonaśladowczymi.

7. Jesienny spacer z Misiem Uszatkiem 8 MIs zasnal i zasypaly go liscie

Jesień to czas silnego wiatru, dlatego warto o tej porze roku przytulać się do bliskich. Dlatego drugą lekturą przeczytaną dla dzieci była książka: Sam-a Bradley-a Wszystkich was kocham najbardziej. Opowieść o rodzinie misiów, która składa się z mamy, taty oraz trójki pociech. Każdy misiek jest inny, mimo to rodzice kochają wszystkie równie mocno. Piękna opowieści o uczuciach, cieple i o tym, że nawet kilka osób można kochać najbardziej.

8. Wszystkie dzieci sa wpaniale 8aI wszystkie sa czule przytulane przez rodzicow

Przytulanie każdy miś lubi, ale też bardzo pomaga w trudnych sytuacjach w szpitalu, dlatego dzieci poznały: Czułość Antoina Guilloppa. Książkę wydaną w formie kart narracyjnych do teatrzyku kamishibai. Na oszczędnych, kontrastowych ilustracjach autor opowiada bardzo prostą opowieść o sile uścisków, kontaktu fizycznego, dodawania sobie otuchy, o tym, że dzięki nim, po prostu łatwiej i bezpieczniej jest żyć. Opowiada również o dorastaniu, o sile i wartości bliskich więzi między rodzicami i dziećmi.

9 Czulosc 9. Teatrzyk Kamishibai o ... 10. Pocalunek na pozegnanie 11

Po wysłuchaniu teatrzyku pacjenci narysowali mapy swoich serc.

12. Po lekturze mali pacjeci narysowali kogo kochja 13, 16  13. moja rodzina i cztery koty 14. a to moja 15. Serce bije zmiloscia 16. Damian narysowal babcie z bukietem

Na zakończenie dzięki akcji Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich - Koło przy Bibiliotece Uniwersyteckiej w Warszawie oraz Koło przy Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy), dzieci mogły zabrać do domów miśki. Emocji było dużo jak widać na poniższych zdjęciach. Bardzo nam miło, że mogliśmy wnieść małe promyki radości podczas pobytu dzieci w szpitalu.

1 2 Przekazujemy misie ze brane przez SBP 23 Dziekujemy za mila zabawe z misiami  17. Ten mis szuka kogos do przytulenia 18 18a . Misie czekaja az ktos je przytuli 19. Jest pierwszy wlasciciel 22 I my tez was chcemy przytulic

Poprawiony: poniedziałek, 26 listopada 2018 12:58