27.11.2018 r. - spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel
image1 image2 image3 image4 image5

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

27.11.2018 r. - spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel
Wpisany przez Maciej Bidelski   
czwartek, 29 listopada 2018 12:11

27 listopada w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Warszawie odbyło się kolejne w tym roku szkolnym spotkanie w ramach Literackich Wtorków. Jego bohaterką była znana i lubiana pisarka z Gdańska Roksana Jędrzejewska-Wróbel, autorka trzydziestu książek, z których większość ukazała się w Wydawnictwie Bajka. Niektóre z nich można było kupić na spotkaniu, m. in.: „Siedmiu wspaniałych”, „Gęboluda”, „Kamienicę”, a także nowość - „Jelenia”. Nie zabrakło oczywiście książek o najpopularniejszych bohaterach Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel – królewnie Aurelce i uroczej ryjówce Florce.
Na spotkanie przyjechali uczniowie klas drugich i trzecich SP nr 255 i SP nr 322 w Warszawie oraz SP nr 2 w Legionowie. Z uwagą słuchali opowieści Autorki o bohaterach Jej książek. Niektórzy z nich chcieli być nawet superbohaterami. Dzieci zasypały Roksanę Jędrzejewską-Wróbel mnóstwem pytań dotyczących powstawania książek, wymyślania tematów oraz imion bohaterów. Na koniec zadowolone i uśmiechnięte stały w długiej kolejce po Jej autograf.

2 3 wtorek

Poprawiony: czwartek, 29 listopada 2018 12:23