07.12.2018 r. - Biblioterapeutyczne bożonarodzeniowe zajęcia dla dzieci w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr med. Jana Bogdanowicza
image1 image2 image3

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

07.12.2018 r. - Biblioterapeutyczne bożonarodzeniowe zajęcia dla dzieci w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr med. Jana Bogdanowicza
Wpisany przez Maciej Bidelski   
piątek, 07 grudnia 2018 13:48

Wielkimi krokami zbliżają się najpiękniejsze święta w roku. Z tej okazji w Szpitalu Dziecięcym im. prof. Jana Bogdanowicza przeprowadziłyśmy zajęcia związane ze świętami Bożego Narodzenia.

fot. 1

Przeczytałyśmy opowiadanie „Trzy gwiazdki szczęścia” Ewy Stadtmüller. Po zapoznaniu się z tekstem chwilę porozmawiałyśmy z małymi pacjentami o zachowaniu głównego bohatera. Jego postawa zaimponowała dzieciom. Okazało się, że one postąpiłyby tak samo. Ostatnia część opowiadania wzrusza i zaskakuje. Tym samym prowokuje do rozmowy o poświęcaniu się dla innych, o dostrzeganiu rzeczy naprawdę ważnych, wreszcie o zauważaniu potrzeb innych ludzi. Na każde dziecko otrzymało od nas swoją „Gwiazdkę Szczęścia”, którą podaruje wybranej przez siebie osobie.

Na podstawie wiersza Wandy Orłowskiej-Osuchowskiej „Wieczór wigilijny” powstał mini-teatrzyk. Było to zadanie grupowe. Każda z grup miała za zadanie wykonać na papierowej scenie inscenizację do konkretnej zwrotki z wiersza. Na każdej scenie będzie rozgrywać się akcja, opisana w wybranej zwrotce. Do wykorzystania dzieci miały gazetki z elementami świątecznymi, kredki, pisaki, nożyczki, klej, taśmę samoprzylepną. Mali pacjenci z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do pracy nad teatrzykiem. Kątem oka obserwowałyśmy wielkie poruszenie i mobilizację dzieci do wykonania zadania. Na koniec nastąpiła prezentacja prac, czyli wspólne odczytanie wiersza „Wieczór wigilijny”.

Emocji na zajęciach było dużo. Mamy nadzieję, że każdy pacjent, który w nich uczestniczył otrzyma swoją „Gwiazdkę Szczęścia”.

kolaz
Poprawiony: piątek, 07 grudnia 2018 13:57