07.12.2018 i 11.12.2018 r. - Warsztaty zorganizowane we współpracy z Fundacją Polskie Forum Migracyjne
image1 image2 image3 image4 image5

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

07.12.2018 i 11.12.2018 r. - Warsztaty zorganizowane we współpracy z Fundacją Polskie Forum Migracyjne
Wpisany przez Maciej Bidelski   
wtorek, 11 grudnia 2018 14:31

Fundacja Polskie Forum Migracyjne i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie zorganizowały dla nauczycielek i nauczycieli przedszkolnych oraz nauczycielki i nauczycieli wczesnoszkolnych warsztaty dotyczące pracy z grupą dzieci zróżnicowaną językowo i kulturowo.

PFM2

W pierwszy piątek miesiąca 8.12 odbyły się zajęcia Różnorodność kulturowa i językowa w przedszkolu. Praktyczne warsztaty edukacji międzykulturowej dla nauczycieli wychowania przedszkolnego. Natomiast we wtorek 11.12 warsztaty Praca z klasą zróżnicowaną kulturowo i językowo. Praktyczne warsztaty edukacji międzykulturowej dla nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego.
Celem warsztatów było przekazanie wiedzy i wzmocnienie umiejętności przydatnych nauczycielom do pracy z grupami i dziećmi wywodzącymi się z różnych kultur i posługujących się różnymi językami, a także przygotowanie przedszkolaków do spotkań z odmiennością kulturową i językową w przyszłości. Uczestnicy przyjrzeli się wyzwaniom, jakie stwarza wielokulturowość i wielojęzyczność w przedszkolu. Dostrzegli jednak potencjał jaki niosą ze sobą potencjał. Uczestnicy poznali założenia edukacji międzykulturowej oraz zapoznali się z różnymi narzędziami i metodami pracy kształtującymi postawy otwartości i tolerancji dla odmienności kulturowej i językowej. Dowiedzieli się również, które z dzieci mogą potrzebować szczególnego wsparcia i uwagi wychowawcy oraz jak tego wsparcia udzielać.
Okazało się, że uczestniczki warsztatów mają w swoich klasach dzieci z m.in. Syrii, Czeczenii, Ukrainy czy Egiptu, więc wiedza i umiejętności zdobyte na warsztatach z pewnością się przydadzą.
Zajęcia poprowadziły Zuzanna Rejmer oraz Marta Brzezińska-Hubert.

PFM1 PFM7 PFM5 PFM6 PFM8 PFM9 PFM11 PFM12 PFM14 PFM13 PFM10

Poprawiony: wtorek, 11 grudnia 2018 14:43