17.01.2019 r. - Zajęcia biblioterapeutyczne z dziećmi ze Szpitala Dziecięcego im. prof. dr med. Jana Bogdanowicza w Warszawie
image1 image2 image3 image4

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

17.01.2019 r. - Zajęcia biblioterapeutyczne z dziećmi ze Szpitala Dziecięcego im. prof. dr med. Jana Bogdanowicza w Warszawie
Wpisany przez Maciej Bidelski   
piątek, 18 stycznia 2019 13:53

Za nami kolejne zajęcia z małymi pacjentami szpitala przy ul. Niekłańskiej. Tym razem rozmawiałyśmy z dziećmi o tym jak ważne są samoakceptacja i przyjaźń.

pokraka

Na początku przeczytałyśmy krótki tekst Bielinek Kapustnik autorstwa Jadwigi A. Hockuby Tytułowy Bielinek nie akceptował swojego wyglądu, ponieważ w przeciwieństwie do kolorowych motyli był biały. Dodatkowy przydomek Kapustnik również nie napawał go szczęściem, ponieważ tu cyt. Tak jakby jego mama była kapustą! A przecież Bielinek był pięknym motylem, a uświadomiły mu to dopiero dzieci w szkole, kiedy porównały go do cudnej, białej śnieżynki. Rozpoczęłyśmy krótką dyskusję dotyczącą samoakceptacji. Czy warto siebie lubić i akceptować? A czy warto mieć przyjaciół? W końcu to właśnie przyjaciele poprawiają nam humor, sprawiają, że czujemy się potrzebni i kochani. Dlatego przeczytałyśmy książkę Na zawsze przyjaciele Przemysława Wechterowicza, traktującą o narodzinach przyjaźni między małą Sówką a Króliczkiem. Po krótkiej rozmowie o wartości przyjaźni w naszym życiu dzieci narysowały portrety swoich przyjaciół.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

czolo IMG-1595 IMG-1602 IMG-1605 IMG-1608 IMG-1609 IMG-1607 IMG-1610

Poprawiony: piątek, 18 stycznia 2019 14:02