image1 image2 image3 image4 image5 image6

Serdecznie zapraszamy nauczycieli na konferencję "Edukacja Varsavianistyczna w szkole - III edycja - [program konferencji]

Zgłoszenia: wspomaganie.edukacji@pbw.waw.pl (imię i nazwisko, miejsce pracy, nr tel.),
Udzielanie informacji pod nr tel. 501-379-703 lub 22 810 46 64 wew. 110
Konferencja jest bezpłatna.
Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

Jesteś tutaj: Start Filie

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

polona

Emocje zapisane w książkach - warsztaty metodyczne w Bibliotece Pedagogicznej
Wpisany przez Maciej Bidelski   
piątek, 25 stycznia 2019 15:44

W ostatnim czasie dużo mówi się o emocjach, zwłaszcza o tych negatywnych, o tym jaki mają wpływ na nasze życie i jak sobie z nimi radzić. Emocje towarzyszą nam od pierwszych chwil życia, aż po jego kres. My zajęliśmy się tym zagadnieniem w odniesieniu do dzieci i młodzieży szkolnej. 23 stycznia odwiedziła nas koleżanka Barbara Szczepaniak z Wydziału Wspomagania Edukacji, Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie. Poprowadziła niezwykle inspirujące warsztaty na temat emocji zapisanych w książkach. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele bibliotekarze z powiatu warszawskiego zachodniego.
Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, jak dużą rolę odgrywa świadomość własnych emocji. Dlatego niezmiernie ważne jest, żeby oprócz wiedzy przekazywanej w szkołach, uczyć dzieci rozpoznawania emocji swoich i otoczenia. Pomagać im rozumieć swoje uczucia i rozwijać w nich zdolność radzenia sobie z nimi. Nauka ta zaprocentuje w przyszłości umiejętnością tworzenia głębszych relacji z innymi i lepszą świadomością siebie i swoich potrzeb.
Prowadząca pokazała nam, jak pomagać dzieciom i młodzieży zrozumieć emocje, które nimi rządzą. Poleciła ciekawe lektury i pomoce dydaktyczne: gry i filmy, będące punktem wyjścia do poprowadzenia zajęć o uczuciach. Podzieliła się z nami swoim doświadczeniem i wiedzą. Liczne materiały, ćwiczenia i bibliografie, z którymi nauczyciele zapoznali się na warsztatach, pomogą im wykorzystać nabyte umiejętności i na pewno zaowocują ciekawymi i efektywnymi zajęciami.
Inspiracją do prowadzenia zajęć na omawiany temat może być także literatura, którą nasza biblioteka posiada w swojej bogatej ofercie. Zapraszamy po lekturę wszystkich zainteresowanych nauczycieli, studentów, a także rodziców, którzy chcą przybliżyć swoim pociechom świat emocji.

1 2 3 4 IMG_3124

Poprawiony: piątek, 25 stycznia 2019 15:48