11.02.2019 r. - Spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia "Zaczytane Przedszkolaki"
image1 image2 image3 image4

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

11.02.2019 r. - Spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia "Zaczytane Przedszkolaki"
Wpisany przez Maciej Bidelski   
wtorek, 12 lutego 2019 10:38

Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycielek Przedszkola „Zaczytane Przedszkolaki”, a ponieważ zbliżają się Walentynki rozmawiałyśmy o „Walentynkowych Bajkach”.

czolowka

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją teatrzyku KAMISIHIBAI i przeczytaniem bajki „Czułość” autorstwa Antoine’a Guilloppé. Uczestniczki narysowały w serduszku osoby, które kochają, słuchając piosenki Pawła Domagały „Weź się przytul”.

Kolejny etap to prezentacja „walentynkowych scenariuszy”. Na dobry początek uczestniczki puściły „Iskierkę sympatii”. Przekazywaniu „Iskierki sympatii” towarzyszyły słowa „Przekazuję Wam iskierkę sympatii i radości, niech radosny uśmiech na twarzach wszystkich zagości”.
Siedząc w okręgu bawiłyśmy się papierowymi serduszkami, wykonując jednocześnie polecenia prowadzącej spotkanie nauczycielki przedszkola. Na melodię popularnej piosenki dla dzieci „Mam chusteczkę haftowaną” nauczycielki przedszkola zaśpiewały piosenkę „Mam serduszko”:
„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, podam w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone wielkie serce Tobie podaruję!
Ponadto uczestniczki wysłuchały wiersza „Żuk” Jana Brzechwy oraz opowiadania „Miłość” Grzegorza Kasdepke, obejrzały „Taniec-Przytulaniec” w wykonaniu dzieci w wieku przedszkolnym oraz stworzyły „Uczuciowe Miasteczko”, w którym wszyscy są szczęśliwi i… zakochani. Na koniec zajęć jedna z nauczycielek prezentujących scenariusze walentynkowe przygotowała dla pozostałych uczestniczek niespodziankę. Upiekła przepyszne ciasto bananowo-jabłkowe, które przyniosła w czerwonej blasze w kształcie serca.

Zapraszamy do fotogalerii.

KAMISHIBAI serca materialy pracy ciasto ukladanka making of

Poprawiony: wtorek, 12 lutego 2019 10:58