Z wizytą w bibliotece szkolnej w Kampinosie
image1 image2

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Filie

wwe_b

MOODLE2

MOODLE

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

Z wizytą w bibliotece szkolnej w Kampinosie
Wpisany przez Maciej Bidelski   
środa, 13 lutego 2019 14:16

W dniu 13 lutego br. w Szkole Podstawowej w Kampinosie odbyły się lekcje biblioteczne dla uczniów klas II i III. Zajęcia miały na celu zainteresowanie dzieci ideą tworzenia własnej książki, w kolejnej XVIII edycji konkursu czytelniczego Wydajemy Własną Książkę. Opowiedziałyśmy o zasadach regulaminu i dotychczasowych osiągnięciach. Pokazałyśmy kilkanaście pięknych książek, zrobionych również przez uczniów tej szkoły. Najbardziej podobała się Stonoga, wykonana przez Julię Dziedzic w ubiegłorocznej edycji.

1 2 3 4

Kiedy dzieci oglądały prace innych, my za pomocą teatrzyku kamishibai, opowiedziałyśmy bajkę O prawdziwym Szewczyku Dratewce, która w klasach III jest lekturą oraz bajkę o Podspodku. Dzieci uważnie słuchały, a potem wspólnie próbowaliśmy wysnuć mądrą puentę. Efekt końcowy, to zapał do wzięcia udziału w konkursie i chęć napisania własnej książki. Mamy nadzieję, że to nie jest słomiany zapał, czekamy więc na ciekawe prace. Dziękujemy p. dyrektor Renacie Zakowanej oraz koleżance Ani Kołaczyńskiej za zaproszenie i gościnę.

5 6 7 8

Poprawiony: środa, 13 lutego 2019 14:22