21.02.2019 r. - Warsztaty "Jak wykorzystać tekst literacki w kształtowaniu kompetencji umiejętność uczenia się dziecka w wieku przedszkolnym"
image1 image2 image3 image4

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

21.02.2019 r. - Warsztaty "Jak wykorzystać tekst literacki w kształtowaniu kompetencji umiejętność uczenia się dziecka w wieku przedszkolnym"
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 lutego 2019 14:03

Warsztaty odbyły się w ramach projektu MARK PIW. Wzięła w nich udział kadra pedagogiczna Niepublicznego Przedszkola „Dzwoneczek”.  Jest to jedno z przedszkoli, które wspomagamy w projekcie MSCDN-u.


Książka i tekst literacki nieodłącznie wiążą się rozwojem dziecka w wieku przedszkolnym. Na tym etapie edukacyjnym tekst pisany można wykorzystać poprzez zabawy plastyczne, ruchowe oraz dramowe. Wszystkie te elementy miały miejsce na warsztatach „Jak wykorzystać tekst literacki w kształtowaniu kompetencji umiejętność uczenia się dziecka w wieku przedszkolnym”. Wykorzystane zostały wartościowe książki dla dzieci, nie tylko z kanonu popularnych i znanych bajek, ale również nowości wydawnicze. Na przykładzie wybranych przez prowadzące książek przedstawiono możliwości wykorzystania ich podczas zajęć w przedszkolu. Ciekawą alternatywą może też być połączenie  audiobooków oraz piosenek dla najmłodszych.


Dziękujemy nauczycielkom Niepublicznego Przedszkola „Dzwoneczek” za wspaniałą atmosferę na warsztatach i zaangażowanie.

1 

2

3

4

5

6

Basia

Kropka rys

Pociag Czarna Ksiega Kolorow

Trzy swinki


Poprawiony: piątek, 01 marca 2019 12:09