27.02.2019 r. - "O szczęściu czule i bez znieczulenia" na spotkaniu sieci "Inspiracje są wśród nas"
image1 image2 image3 image4 image5

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

27.02.2019 r. - "O szczęściu czule i bez znieczulenia" na spotkaniu sieci "Inspiracje są wśród nas"
Wpisany przez Maciej Bidelski   
piątek, 01 marca 2019 11:42

Za nami III spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia „Inspiracje są wśród nas”. Tym razem należące do sieci nauczycielki bibliotekarki z warszawskich i podwarszawskich szkół spotkały się w pięknej i bogato wyposażonej bibliotece szkolnej w Szkole Podstawowej nr 143, by uczestniczyć w literackich warsztatach „O szczęściu czule i bez znieczulenia”.

tytul

Zanim jednak to nastąpiło kilka słów o międzynarodowym projekcie czytelniczym „Moja mała biblioteka” opowiedziała jedna z uczestniczek sieci – Mirosława Ciachorowska ze Szkoły Podstawowej nr 353 im. Wielkich Odkrywców w Warszawie. Uczestniczka zaprezentowała kilka książek w ramach wymienionego wyżej projektu. „Moja mała biblioteka” to autorski projekt edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, który opiera się na współpracy wydawcy z nauczycielami, bibliotekarzami i rodzicami. Nauczycielka zachęcała również pozostałe bibliotekarki do zainteresowania się projektem „Moja mała biblioteka”, przedstawiając korzyści wynikające z uczestnictwa. Więcej o projekcie przeczytamy na stronie https://www.ezop.com.pl/nasza-mala-biblioteka/

Warsztaty „O szczęściu czule i bez znieczulenia” były motywem przewodnim spotkania sieci. Przeprowadziła je Iwona Szagała z Wydziału Informacyjno-Bibliograficznego. Były to zajęcia z elementami biblioterapii, w trakcie których uczestniczki zapoznały się z licznymi tekstami dotyczącymi rozmaitych aspektów szczęścia. Niejednokrotnie prowadząca, odwołując się do drugiej części tematu warsztatów, prowokowała nauczycielki do udzielania odpowiedzi na pytania związanych ze szczęściem „bez znieczulenia”. Okazało się bowiem, że szczęście może mieć dwa oblicza i to, co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi – innym może wydawać się przysłowiową „drogą przez mękę”. Powstało wiele książek, w tym również naukowych, na temat szczęścia. Ich autorzy znaleźli jeden wspólny mianownik na temat tego, co sprawia, że ludzie są szczęśliwi? Okazało się, że wysiłek fizyczny sprawia, że czujemy pełnię szczęścia. Choć może to się wielu osobom wydawać niedorzeczne, są na to naukowe dowody. Nie dziwi więc fakt, że na koniec warsztatów, kiedy już zostały przeanalizowane różnorodne aspekty szczęścia, kiedy już opadły emocje po gorących dyskusjach, uczestniczki wspólnie zatańczyły „szczęśliwi taniec”.

fot fot1 fot2 fot3 fot4 fot5 fot7 fot8 fot9 fot.10 fot.12 fot13 fot14 fot15 fot16
Poprawiony: piątek, 01 marca 2019 12:07