15.04.2019 r. - Ostatnie spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Przedszkola 'Zaczytane Przedszkolaki"
image1 image2 image3 image4 image5

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

15.04.2019 r. - Ostatnie spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Przedszkola 'Zaczytane Przedszkolaki"
Wpisany przez Maciej Bidelski   
środa, 17 kwietnia 2019 09:38

Spotkanie pełne było bajkowych niespodzianek. Uczestniczki przywitane zostały przez koordynatorki przebrane za Czerwonego Kapturka i groźnego Wilka.

grupowe

Spotkanie prowadziła Milena Godlewska z Wydziału Opracowania Zbiorów. Prowadząca zabrała uczestniczki sieci w podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni. Tam, na przykładzie bajki „Czerwony Kapturek” wydanej przez Wydawnictwo Tibum, zostały wprowadzone w magiczny świat teatrzyku Kamishibai. Nie była to jednak jedyna książka przeczytana na spotkaniu. Nauczycielki przedstawiły jeszcze „O panach Palcach” Juliana Brudzewskiego z ilustracjami Pauliny Procner oraz „Groszki” Francoise Malnuit’a. Uczestniczki próbowały swoich sił w origami, a do bajki „Czerwony Kapturek” wykonały pracę plastyczną. Teatrzyk Kamishibai nie był jedynym zagadnieniem omówionym przez Milenę Godlewską. Prowadząca przygotowała dla uczestniczek niespodziankę. Przypomniała bajki dzieciństwa, puszczone na kliszy na specjalnym projektorze. Nauczycielki obejrzały bajkę „Czerwony Kapturek” w zupełnie innej wersji od przedstawionej za pomocą teatrzyku Kamishibai.

A B C D E F G H
Poprawiony: środa, 24 kwietnia 2019 11:12