07.05.2019 r. - spotkanie z Rafałem Witkiem
image1 image2 image3 image4

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

07.05.2019 r. - spotkanie z Rafałem Witkiem
Wpisany przez Maciej Bidelski   
wtorek, 07 maja 2019 14:11

7 maja w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Warszawie odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie w ramach Literackich Wtorków. Z Rafałem Witkiem. Uczestniczyli w nim uczniowie dwóch klas SP nr 3 w Legionowie oraz SP nr 255 w Warszawie na Kamionku.
Rafał Witek jest popularnym i lubianym pisarzem. Dzieci uwielbiają jego książkę „Julka Kulka, Fioletka i ja”. Cenią i znają także inne jego utwory, m. in. „Plaże tajemnic”, „Maja na tropie jaja” czy „Klub latających ciotek”.
Na dzisiejszym spotkaniu z uczniami klas I i II Autor promował swoją nową serię książek sensacyjnych „Feralne Biuro Śledcze”. Wydał ją pod szwedzkim pseudonimem Sven Jönsson. Na razie składa się z trzech części: „Zatruty spinner”, „Śliska sprawa” i „Telefon Oliwki”. W druku jest część czwarta, a w planach kolejne. Rafał Witek przeczytał fragment promowanej serii. Dzieci większością głosów wybrały część pierwszą, czyli „Zatruty spinner”.
Pan Rafał nie wytwarzał dystansu. Był bezpośredni. Dyskutował z dziećmi o pseudonimach literackich i książkach sensacyjnych, a potem o zwierzętach zaznaczając, że często to zwierzę nas wybiera, a nie odwrotnie. Uczniowie ochoczo rozwiązywali zagadki dotyczące procesu twórczego. Na początek Rafał Witek zaproponował trzy zagadki.: łatwą, średnią i trudną. Dzieci zaczęły od najtrudniejszej. Odgadły wszystkie zagadki. Było wesoło i dowcipnie.
Na koniec spotkania uczniowie zadawali Autorowi pytania, a potem stali w długiej kolejce po autograf.

IMG_5869 IMG_5878 IMG_5881 IMG_5875

Poprawiony: wtorek, 07 maja 2019 14:16