image1 image2 image3 image4 image5 image6

UWAGA!

Od 25 maja 2020 roku Wypożyczalnie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie wraz z Filiami wznawiają swoją działalność. Do odwołania zamknięte pozostają wszystkie Czytelnie. Zmianie ulegają godziny otwarcia i zasady udostępniania zbiorów.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start

wwe_b

MOODLE2

MOODLE

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

24.04.2019 r. - EMOCJE zapisane w książkach cz. II. – warsztaty dla bibliotekarzy
Wpisany przez Administrator   
środa, 08 maja 2019 07:18

9

W kwietniu odbyła się druga część warsztatów Emocje zapisane w książkach. Inspiracją materiału dydaktycznego były dwie książki: Głaskologia Miłosza Brzezińskiego i Czując. Rozmowy o emocjach  Agnieszki Jucewicz.
Przybyli bibliotekarze poznali metody animacji czytelniczych, które pozwolą dzieciom poradzić siebie z trudnym uczuciami. Pracowali z kartami pracy – Porozumienie bez Przemocy Marshalla B. Rosenberga.

2 2a 3 

Książka Jeżozwierze była pretekstem do rozmów o skomplikowanych relacjach rodzinnych. W odpowiednim momencie prowadząca zaproponowała film Johna Levisa  The Fox and the Mouse o trudnej przyjaźni.

4 4a 

https://www.deon.pl/po-godzinach/ludzie-i-inspiracje/art,838,piekny-film-o-przyjazni-i-inspiracja-na-poczatek-adwentu.html

Książka Obie Justyny Bargielskiej z ilustracjami Iwony Chmielewskiej stanowiła swobodne przejście do niekiedy trudnych rozmów matek z córkami.

5

O rywalizacji, a może o wsparciu młodych dziewcząt pomoże akcja: Dziewczynka pełna mocy! Wasze córki są: ELOKWENTNE a nie PYSKATE; PRZEBOJOWE a nie BEZCZELNE; ZDECYDOWANE a nie PRZEMĄDRZAŁE. Prowadząca poleciła 17 książek, które wzmocnią poczucie własnej wartości: https://dziewczynkapelnamocy.pl/kategoria-produktu/ksiazki/

 

Bibliotekarze  pracując w grupach, zaproponowali 5 cennych tytułów: Nieboje się ciemności z Akademii Inteligentnego Malucha, O! Kapelusz! Jon Klassen, oraz 3 książki  Shauna Tana Cykada, Regulamin na lato i Opowieści z najdalszych przemieść. Ostatnią pozycję przybliżył nam Michał Rusinek za pomocą serwisu You Tube:

https://www.youtube.com/watch?v=OMmWNNbyEDs

Przybyli bibliotekarze chętnie dzielili się tytułami książek, które stosują w swojej pracy tj.:

  1. Piątkowska Małgorzata, Po ciemku:  http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4873820/po-ciemku-czyli-co-sie-dzieje-w-nocy
  2. Kunkush - teatrzyk kamishibai http://kreatibaj.pl/sklep/kunkush-podroznik-bez-wyboru/
  3. Ewa Nowak, Kot, który zgubił swój dom http://lubimyczytac.pl/ksiazka/307923/kot-ktory-zgubil-dom
  4. Stanisław Czachorowski O cytrynku latolistku - https://copernicanum.blogspot.com/2016/09/o-cytrynku-latolistku-opowiesc.html

Uczestnicy na koniec zagrali w grę PRAWDA czy FAŁSZ? Wszystkim przybyłym dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do fotogalerii: 

1 6 066A6B7891011..11.111212A


Poprawiony: środa, 08 maja 2019 08:12