image1 image2 image3 image4 image5 image6

Serdecznie zapraszamy nauczycieli na konferencję "Edukacja Varsavianistyczna w szkole - III edycja - [program konferencji]

Zgłoszenia: wspomaganie.edukacji@pbw.waw.pl (imię i nazwisko, miejsce pracy, nr tel.),
Udzielanie informacji pod nr tel. 501-379-703 lub 22 810 46 64 wew. 110
Konferencja jest bezpłatna.
Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

Jesteś tutaj: Start

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

polona

XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
Wpisany przez Maciej Bidelski   
wtorek, 18 czerwca 2019 15:14

W dniach 1-9 czerwca trwało największe doroczne święto czytelnicze. To już XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.
Sochaczewska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie już kolejny raz włączyła się w tę akcję. Placówkę odwiedziły przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi oraz grupy sześciolatków z Przedszkola nr 3 w Sochaczewie. Maluchy z zainteresowaniem wysłuchały książki Lena. Czy ktoś naprawdę lubi warzywa? Następnie wykonały książkę pt. Zdrowo się odżywiamy, warzywa wszystkim polecamy. Każde dziecko rysowało i polecało innym warzywa, które lubi. Przeczytana książka stała się okazją do powtórzenia nazw warzyw oraz zasad zdrowego odżywiania.
Wszyscy wiemy jak ważną rolę spełnia czytanie dzieciom. Dziecko bez względu na wiek, powinno mieć kontakt z książką. To literatura często wspiera nas w radzeniu sobie z różnymi problemami. Książki pomagają oswoić trudne tematy, nazwać emocje i radzić sobie z nimi. Widząc problemy innych, maluch zaczyna rozumieć siebie i własne reakcje. Bohaterowie książkowi dają wskazówki jak postępować w różnych sytuacjach. Dziecko identyfikuje się z nimi. To czytanie rozwija wyobraźnię i kreatywność dziecka, rozwija pamięć i jego myślenie.
Zapraszamy do Biblioteki Pedagogicznej. To tu obok książek dla dorosłych można wypożyczyć również wiele ciekawych pozycji z literatury dziecięcej - bajki, baśnie i wiersze.

1 2 3 4 5 6 7 8

Poprawiony: wtorek, 18 czerwca 2019 15:24