18.07. 2019 r. - Lew w Paryżu – zajęcia Przedszkolu nr 305 w Warszawie
image1 image2 image3 image4 image5

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

18.07. 2019 r. - Lew w Paryżu – zajęcia Przedszkolu nr 305 w Warszawie
Wpisany przez Administrator   
piątek, 26 lipca 2019 08:58

Lipiec to okres wakacji i urlopów, ale nasza biblioteka chętnie uczestniczy w zajęciach dla dzieci. 18 VII 2019 r. byliśmy w Przedszkolu nr 305 na  warszawskim Mokotowie. Bibliotekarki przeczytały książkę LEW W PARYŻU autorstwa Beatrice Alemagna.

11

Zajęcia rozpoczęły się od rozmów o wakacjach. Dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat wyjazdów wakacyjnych. Dzięki książce przedszkolaki poznały Lwa – mieszkańca Paryża. Bohater zabrał je w niezwykłą podróż do Paryża. Dzieci odkryły miasto i kilka ważnych miejsc, jakie zobaczył nasz bohater, m.in.  Bazylikę Sacré-Cœur, Wieżę Eiffla, Sekwanę, Centre Georges Pompidou, Luwr z Mona Lisę i oczywiście postument Lewa-Belfortu Bartholdiego. Na urokliwych ulicach Paryża można spotkać kataryniarzy, więc dzieci sprawdziły w jaki sposób działa ten instrument.

 14

 

Mapa Paryża zmotywowała nas do rozmów na temat miejsca zamieszkania: kraj Polska, miasto – Warszawa (stolica kraju), dzielnica, ulica, na której mieszkam.
Dzieci dowiedziały się, że flaga Republiki Francuskiej zwana też Tricolore jest prostokątem podzielonym na trzy pionowe pasy: niebieski (oznacza szlachtę) , biały (króla) i czerwony (lud). Fabryka, którą zwiedzał Lew to  Muzeum Pompidou. Wszystkie instalacje zostały wyprowadzone na zewnątrz i pomalowane na różne kolory, z których każdy odpowiada innej funkcji. Niebieski to układ klimatyzacyjny, żółty – instalacje elektryczne, czerwony – komunikacja, a zielony to wodociągi. Daje to wiele możliwości aranżacji i podziału przestrzeni wewnątrz budynku. Trzy najwyższe piętra budowli zajmuje Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
A wieża Eiffla ma już 130 lat i ponad 300 metrów wysokości.
Na zajęciach nie zabrakło oczywiście bagietki, które według norm paryskich powinna mieć metr długości.

5


Uczestnicy otrzymali do wykonania prace z symbolami miasta. Starszaki wcieliły się w projektantów mody i zaaranżowali nowy strój dla Mona Lizy, a młodsze dzieci kolorowały wieżę Eiffla.
Wszyscy dowiedzieliśmy się bardzo dużo od siebie nawzajem, dzieci od nas i my od dzieci.


ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII:

812

1313

15

1617

1819


Poprawiony: piątek, 27 września 2019 10:03