26.07.2019 r. - „Rower Walentynki” na wakacyjnych zajęciach w Przedszkolu nr 305
image1 image2 image3 image4

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

26.07.2019 r. - „Rower Walentynki” na wakacyjnych zajęciach w Przedszkolu nr 305
Wpisany przez Administrator   
środa, 31 lipca 2019 10:13

„Rower Walentynki” to kolejna książka, na podstawie której nasze koleżanki z Wydziału Wspomagania Edukacji przeprowadziły zajęcia w warszawskim Przedszkolu nr 305.

tytul

„Rower Walentynki” to wyliczanka autorstwa Christiana Ferriari z pięknymi ilustracjami Anne Brouillard. W tej pełnej humoru opowieści doskonale współgra pewna atmosfera tajemniczości i oczekiwanie co będzie dalej.
Na początku dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące w trakcie jazdy na rowerze. Na głowie trzeba zawsze mieć  kask, a na kolanach i łokciach ochraniacze. Oczywiście istotne jest to, żeby na jednym rowerze nie jechała więcej niż jedna osoba. Zupełnie inaczej przedstawiała się sytuacja w książce „Rower Walentynki”. Tytułowa bohaterka „wszystkich lubi” i zabierała kolejnych zwierzęcych przyjaciół na przejażdżkę rowerową, zapominając o zasadach bezpieczeństwa. Dzieci z niecierpliwością, licząc do dziewięciu, czekały na finał opowieści, ale przecież żaden rower nie pomieści aż tylu osób/ zwierząt!
Po wysłuchaniu bajki dzieci układały w porządku chronologicznym kolejnych bohaterów, zabieranych przez Walentynkę: od kotka do misia z banjo. Następnie bibliotekarki zaproponowały dzieciom zabawę ruchową „Jazda na rowerze”, którą wszyscy wykonali do piosenki „Rower” Lecha Janerki. Ostatnim etapem było kolorowanie swojego roweru marzeń. Każdy przedszkolak na pamiątkę zatrzymał rysunek ze swoim rowerkiem.
To były bardzo inspirujące i ciekawe zajęcia. Dziękujemy Dyrekcji Przedszkola 305 za zaproszenie i zapraszamy do fotogalerii.

01

023

3a4

4A4B

6..6..

910


 

 

Poprawiony: piątek, 27 września 2019 10:04