4 X 2019 r. - Lew w Paryżu zawitał w Szkole Podstawowej nr 41
image1 image2 image3 image4

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

4 X 2019 r. - Lew w Paryżu zawitał w Szkole Podstawowej nr 41
Wpisany przez Maciej Bidelski   
wtorek, 08 października 2019 12:03

W październiku nasze koleżanki Sylwia i Basia odwiedziły pierwsze klasy z Teatrzykiem Kamishibai. Zajęcia odbyły się w 1b, 1c i 1d dzięki pani bibliotekarce Joannie Ś. Uczniowie poznali książkę o lwie, który opuścił swoją słoneczną sawannę i przyjechał do stolicy Francji. Dzieci odkryły miasto i kilka ważnych miejsc, jakie zobaczył nasz bohater, m.in. Bazylikę Sacré-Cœur, Wieżę Eiffla, Sekwanę, Centre Georges Pompidou, Luwr z Mona Lisę i oczywiście postument Lewa-Belfortu Bartholdiego.

T ers TE TEAT

Na urokliwych ulicach Paryża można spotkać kataryniarzy, więc dzieci sprawdziły w jaki sposób działa ten instrument. Poznały słowo: souvenir [wym. suwenir, suwenir] - upominek pamiątkowy lub pamiątka z podróży. Dzieci obejrzały pamiątki z Paryża wieżę Eiffela i katarynkę z Musée d'Orsay.

SUVE SUVEN SUVENI SUVENIR

Uczniowie dzięki teatrzykowi zobaczyli miasto deszczowe i słoneczne: mieniące się tysiącem barw. Bibliotekarki zapytały dzieci czy wolą deszczową pogodę czy słoneczną? Odpowiedź była zaskakująca: deszcz, ponieważ są kałuże i można biegać po nich w kaloszach.
Następnym razem przygotujemy wiersz Kałużyści Danuty Wawiłow ;-) do zaśpiewania.

deszc deszcz

W nawiązaniu do kraju z którego pochodził lew uczniowie zatańczyli pląs: W dalekiej Afryce.

mrucz mruczan mruczanka mruczanka 1
Poprawiony: wtorek, 08 października 2019 14:37