07.10.2019 r. - I spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Przedszkola "Zaczytane Przedszkolaki"
image1 image2 image3 image4

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

07.10.2019 r. - I spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Przedszkola "Zaczytane Przedszkolaki"
Wpisany przez Maciej Bidelski   
czwartek, 10 października 2019 13:28

Rozpoczęłyśmy kolejny rok pracy Sieci Współpracy i Samokształcenia "Zaczytane Przedszkolaki". Tym razem nauczycielki z warszawskich przedszkoli zajmować się będą kształtowaniem kompetencji matematycznych dzieci w wieku przedszkolnym.

zegar

Ogólne zasady funkcjonowania sieci „Zaczytane Przedszkolaki” to dzielenie się wiedzą i prezentowanie dobrych praktyk stosowanych w trakcie codziennych obowiązków w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Bardzo często uczestniczki, będąc tzw. grupą testową, muszą wejść w rolę typowych przedszkolaków. Tak też było na pierwszym spotkaniu, na którym za pomocą sznurka uczestniczki układały podstawowe figury geometryczne. Nauczycielki również ułożyły zegar, opowiadając przy tym co można robić o poszczególnej godzinie oraz powtórzyły podstawy tabliczki mnożenia, bawiąc się przy tym w skojarzenia.

Tradycyjnie spotkanie zakończyło się ustaleniem harmonogramu spotkań sieci oraz wyborem tematyki spotkań. W tym roku będzie to „Matematyka dla dzieci w wieku przedszkolnym”.

i spotkanie sieci wspolpracy i samoksztalcenia nauczycieli przedszkola
Poprawiony: czwartek, 10 października 2019 13:47