Październik - Antresola na Gocławskiej - Białe Kruki - Goście specjalni z okazji międzynarodowego miesiąca AAC
image1 image2 image3 image4

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

Październik - Antresola na Gocławskiej - Białe Kruki - Goście specjalni z okazji międzynarodowego miesiąca AAC
Wpisany przez Maciej Bidelski   
wtorek, 22 października 2019 08:26

Plakat-MM-AAC

Mamy olbrzymią przyjemność zaprezentować Państwu wyjątkowe książki – Białe Kruki i to specjalne!

Oddajemy głos ich autorom i czytelnikom:

„Jesteśmy uczniami Szkół Niepublicznych przy Fundacji Pomocy Ludziom z Niepełnosprawnościami w Warszawie. W szkołach uczymy się wielu ciekawych rzeczy, a przede wszystkim – jak rozmawiać gestami, obrazkami, różnymi urządzeniami. W październiku chcemy Wam powiedzieć, że bardzo lubimy czytać i wyjaśnić, co znaczy AAC.

AAC (Alternative and Augmentative Communication) to alternatywa dla tych, którzy nie mogą i nie potrafią mówić – tak jak większość z nas. To sposób porozumiewania się z otoczeniem, wyrażania potrzeb i myśli, tworzenia relacji z innymi. A to wszystko bez użycia mowy werbalnej. Komunikacja odbywa się przy użyciu znaku graficznego, gestu, liter, zdjęcia, a nawet przedmiotów.

Dzięki AAC możemy też czytać. I czytamy! Nieco inaczej może niż nasi zdrowi rówieśnicy, ale na pewno sprawia nam to dużo frajdy. Nauczyciele, terapeuci, rodzice tworzą i adaptują dla nas książki i teksty literackie, abyśmy w pełni uczestniczyli w aktywnym czytaniu. Mamy więc książki ze znakami graficznymi, tablicami, komunikatorami, ale też dodatkowymi rekwizytami, które uatrakcyjniają czytanie, a także umożliwiają wielozmysłowe poznawanie świata. Nie tylko słuchamy i patrzymy na tekst, ale również jesteśmy aktywni! To jest właśnie czytanie uczestniczące.

Zapraszamy do naszego świata książek!”

IMG_6040 IMG_6041 IMG_6042 IMG_6043

Poprawiony: wtorek, 22 października 2019 08:32