19 listopada - spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel
image1 image2 image3 image4 image5

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

19 listopada - spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel
Wpisany przez Maciej Bidelski   
środa, 20 listopada 2019 09:42

19 listopada w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Warszawie odbyło się drugie w roku szkolnym 2019/2020 spotkanie w ramach Literackich Wtorków. Tym razem jego bohaterką była Roksana Jędrzejewska-Wróbel. Uczestniczyło w nim 90 uczniów z klas II i III dwóch warszawskich szkół podstawowych oraz SP nr 1 w Legionowie.
Spotkania z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel cieszą się ogromną popularnością. Aż żal, że są tylko raz w roku... Dzieci kochają książki Autorki – te o Florce, „Siedmiu wspaniałych” czy „Maleńkim królestwie królewny Aurelki ”.
Roksana Jędrzejewska-Wróbel pytała dzieci, skąd można wziąć pomysły na napisanie książki. Padały różne odpowiedzi i wszystkie były prawdziwe, bo tak naprawdę pomysły na książkę można wziąć… ze wszystkiego! Pisarka zdradziła, że pomysł na cykl opowieści o Florce znalazła… na śmietniku wraz ze starą szmacianą zabawką. Z kolei pomysł na „Maleńkie królestwo królewny Aurelki” zrodził się z obrazka. Ze sznurka – „Sznurkowa historia”, ze snu – „Królewna”, ze słowa wymyślonego przez dzieci Autorki – „Gębolud”.
Pisarka przeczytała fragmenty swojej najnowszej książki „Pracownia Aurory”. Jej bohaterka Aurora prowadzi pracownię, która nazywa się „Naprawa Złamanych Serc”. W czasie spotkania uczniowie dyskutowali o tym, co nam łamie serce, a co może je skleić. Odpowiedzi było mnóstwo. Prześcigano się w podawaniu przykładów. Mądrych i ważnych.
Jak zawsze można było kupić wydane w Bajce książki bohaterki spotkania. Dzieci stały po nie w bardzo długiej kolejce, a potem grzecznie w równie długiej po autograf Pisarki. I zadowolone odchodziły trzymając w dłoniach wybraną przez siebie książkę z piękną dedykacją Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, a czasem także z wizerunkiem uroczej Florki.

1 2
3 036

Poprawiony: środa, 20 listopada 2019 09:55