25.11.2019 r. - Dzień Pluszowego Misia z Kubusiem Puchatkiem i Misiem Kropeczką w Przedszkolu nr 305 w Warszawie
image1 image2 image3 image4 image5

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

25.11.2019 r. - Dzień Pluszowego Misia z Kubusiem Puchatkiem i Misiem Kropeczką w Przedszkolu nr 305 w Warszawie
Wpisany przez Maciej Bidelski   
środa, 27 listopada 2019 10:17

25 listopada 2019 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia nasze koleżanki Sylwia Jaworska i Basia Szczepaniak wcieliły się w rolę Kubusia Puchatka i Misia Kropeczki podczas odwiedzin w Przedszkolu nr 305. Dzieci ze wszystkich 9 grup wysłuchały opowiadania „Niezawodny przyjaciel” z serii Lekcje ze Stumilowego Lasu.
Historia Misia o Bardzo Małym Rozumku uczy, że czasem własna wygoda i chęć zabawy są mniej ważne niż obietnica złożona przyjacielowi oraz że o przyjaźń trzeba dbać, gdyż prawdziwych przyjaciół potrzebujemy zarówno w czasie zabawy jak i pracy. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci uczestniczyły w misiowych pląsach. Dzięki pląsowi „Lewa łapka, prawa łapka” w zabawny sposób poznawały schemat własnego ciała. „Wędrówka po czarnych śladach” uczy koordynacji wzrokowo-ruchowej i ćwiczy równowagę, zaś „Urodziny Kubusia” są doskonałą zabawą integracyjną pobudzającą aktywność fizyczną dzieci.
W dalszej części spotkań dzieci miały wykonać określone zadanie logiczne lub prace plastyczne. Zadaniem 3-latków było narysowanie brzuszka Prosiaczkowi, 4-latki uczyły się rysować misia w oparciu o jego opis z wykorzystaniem wierszyka do rysowania „Miś” z książki „Rysowane wierszyki” w opracowaniu Ewy Małgorzaty Skorek. Na 5-latków czekał labirynt, w którym uważne przedszkolaki miały za zadanie pomoc Kubusiowi dotrzeć do Prosiaczka. Najstarsze przedszkolaki uczyły się rysowania symetrycznego. Ćwiczenie to rozwija spostrzegawczość, koncentrację oraz koordynację wzrokowo ruchową.
Wszystkie dzieci z chęcią uczestniczyły w spotkaniu z misiami, z radością prezentowały swoje własne misie.
Na zakończenie zajęć w poszczególnych grupach uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy

1 2 5 6 7 11 14 16
Poprawiony: środa, 27 listopada 2019 10:25