image1 image2 image3 image4 image5 image6

UWAGA !!!

W związku z podejmowanymi działaniami w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 informujemy, że Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
im. KEN w Warszawie oraz jej filie będą

ZAMKNIĘTE DLA CZYTELNIKÓW
od dnia 13 MARCA do odwołania

Czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

27.11.2019 r. - "Boże Narodzenie w Bullerbyn"
Wpisany przez Maciej Bidelski   
środa, 27 listopada 2019 14:48

W środę, 27 listopada do naszej biblioteki przyjechali uczniowie klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Kusocińskiego w Legionowie na zajęcia o tradycjach i zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem w Szwecji. Dzięki małej Lisie, bohaterce opowiadania „Boże Narodzenie w Bullerbyn” Astrid Lindgren dzieci dowiedziały się jak wyglądają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w Szwecji. Po wysłuchaniu opowiadania porównały zwyczaje świąteczne kultywowane w Szwecji i w Polsce.
Następnie pracując w małych grupach rozwiązywały zadania logiczne. W opracowanym diagramie odszukiwały imiona głównych bohaterów, posługując się kluczem łamali szyfr określając miejsca akcji. Na zakończenie podczas zabawy w szpiega odnajdywały świąteczne i zimowe elementy w przygotowanym materiale.
Pierwsze spotkanie uczniów z teatrzykiem Kamishibai przebiegło w radosnej atmosferze, z zainteresowaniem wysłuchali opowiadania przekazanego w nieznanej sobie formie.

1 2 3 4 5 6 7 8

Poprawiony: środa, 27 listopada 2019 14:58