3 grudnia - spotkanie z Dorotą Gellner
image1 image2 image3 image4 image5

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

3 grudnia - spotkanie z Dorotą Gellner
Wpisany przez Maciej Bidelski   
środa, 04 grudnia 2019 09:17

3 grudnia w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie odbyło się trzecie już w tym roku szkolnym spotkanie autorskie w ramach Literackich Wtorków. Wzięło w nim udział 77 uczniów z klas pierwszych dwóch warszawskich szkół podstawowych oraz SP nr 1 w Legionowie.
Jego bohaterką była Dorota Gellner – poetka, pisarka, autorka ponad stu książek dla dzieci i około dwustu piosenek. Spotkania z autorką „Gryzmoła” zawsze są pełne humoru, uśmiechu i mądrości. Dzieci je uwielbiają i z radością na nie przychodzą.
„Gryzmoł” to jedna z ulubionych książek Doroty Gellner i właśnie od przytoczenia jej fragmentów zaczęło się spotkanie. A potem były inne: „”Wścibscy” i „Krawcowe”. Aby nie było nudno Pani Dorota przeplata swoje recytacje piosenkami. Uczniowie wysłuchali trzech piosenek: „Piłka Oli”, „Idzie kot” oraz „Idziemy na wycieczkę”. Razem z autorką klaskali, tańczyli i śpiewali.
Zrelaksowani chłonęli fragmenty najnowszej książki Doroty Gellner „Głodomorek”: „Głodomorek i muchomorek”, „Głodomorek i jabłek worek” oraz „Głodomorek i pomidorek”.

Po zakończeniu spotkania, a także jeszcze przed jego rozpoczęciem, dzieci grzecznie ustawiły się w bardzo długiej kolejce, by kupić książki Doroty Gellner. I zdobyć jej autograf wraz z piękną imienną dedykacją.

058 076 079
Poprawiony: środa, 04 grudnia 2019 09:26