12.12.2019 r. - "Święty Mikołaj zna się na świętach" - świąteczna wizyta w szpitalu
image1 image2 image3 image4 image5

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

12.12.2019 r. - "Święty Mikołaj zna się na świętach" - świąteczna wizyta w szpitalu
Wpisany przez Maciej Bidelski   
poniedziałek, 16 grudnia 2019 11:49

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia dzieci w Szpitalu Dziecięcym im. prof. Jana Bogdanowicza odwiedziła biblioteczna ekipa św. Mikołaja.

tytul

Elfinka Sylwia zabawiała obecnych opowieściami z życia świętego Mikołaja, następnie przeczytała opowiadanie "Święty Mikołaj zna się na świętach" Marly Frazee. Po wysłuchaniu opowieści dzieci z chęcią opowiadały o świętach w swoich domach, o listach pisanych do Świętego Mikołaja i przede wszystkim o wymarzonych prezentach.
Olbrzymie emocje wywołało przybycie renifera Rudolfa z charakterystycznym czerwonym nosem oraz Świętego Mikołaja z worem pełnym prezentów, w którym każdy znalazł coś dla siebie. Prezenty zebrane zostały przez Monikę Sówkę-Cychner i Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy Bibliotece Publicznej Bielany oraz przy UW.
W dalszej części zajęć dzieci z wykorzystaniem czystych kart, piankowych naklejek i napisów tworzyły przepiękne, barwne świąteczne kartki pocztowe. Dużym powodzeniem cieszyła się możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z wesołą ekipą bibliotecznego Św. Mikołaja. Spotkanie zakończyło się wspólnymi życzeniami świątecznymi dla dzieci, rodziców i personelu szpitala.
Na zakończenie pobytu w Szpitalu Dziecięcym zostałyśmy zaproszone na Oddział Neurochirurgii. Maluchy (i nie tylko) leżące na oddziale bardzo chętnie rozmawiały z Mikołajem, Reniferem Rudolfem i Elfem.
Zapraszamy do fotogalerii.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Poprawiony: poniedziałek, 16 grudnia 2019 11:59