23.01.2020 r. - "Świętujemy Dzień Babci i Dziadka!" - zajęcia biblioterapeutyczne dla pacjentów szpitala dziecięcego
image1 image2 image3 image4 image5

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

23.01.2020 r. - "Świętujemy Dzień Babci i Dziadka!" - zajęcia biblioterapeutyczne dla pacjentów szpitala dziecięcego
Wpisany przez Maciej Bidelski   
piątek, 24 stycznia 2020 12:36

W tym roku szkolnym odwiedzamy małych pacjentów Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. J. Bogdanowicza regularnie, czyli co miesiąc. W styczniu przygotowaliśmy dla nich zajęcia na Dzień Babci i Dzień Dziadka.

tytul

Były to zajęcia z elementami biblioterapii, czyli nieodzownymi rekwizytami były książki. Prowadzące zabrały ze sobą dwie pozycje książkowe: „Babcie od A do Z” autorstwa Raquel daz Reguera oraz „Dziadek na huśtawce” Renaty Piątkowskiej. Zanim dzieci zapoznały się z wybranymi fragmentami książek, opowiedziały z czym kojarzą im się babcia z dziadkiem. Co się okazało – babcie to królowe kuchni i prawdziwe czarodziejki, bo potrafią z niczego wyczarować przepyszne potrawy (rosół i pomidorowe babci są dużo lepsze niż te gotowane przez mamy). Natomiast dziadkowie to najlepsi towarzysze zabaw, zawsze chętni do żartów. Autorki zaprezentowanych książek próbowały nieco zmienić istniejący wizerunek współczesnych dziadków. Dzieci zgodnie stwierdziły, że ich dziadkowie są zarówno nowocześni („chodzą na kurs tańca”, „jeżdżą na deskorolce i rowerze”, „mają najnowsze modele smartfonów” itp) oraz tradycyjni ( „lubią gotowanie”, „prace w ogrodzie”, a nawet „mają sztuczne szczęki!”) Na koniec zajęć dzieciom rozdano portrety oraz bukiety do pokolorowania – oczywiście dla dziadków. Zapraszamy do fotogalerii.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 a 
Poprawiony: piątek, 24 stycznia 2020 12:50