Pożegnanie
image1 image2 image3 image4 image5

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

Pożegnanie
Wpisany przez Maciej Bidelski   
wtorek, 28 stycznia 2020 09:11

ab

W sobotni wieczór 25 stycznia 2020 roku odeszła nasza Koleżanka Anna Buźniak. Z chorobą zmagała się od 12 lat, a mimo to Jej śmierć zaskoczyła i zasmuciła wszystkich. Ania tak bardzo przyzwyczaiła nas do uśmiechu i optymizmu… Do ostatnich chwil starała się zachować pogodę ducha. Nie możemy uwierzyć, że już Jej nie ma wśród nas.

Ania rozpoczęła pracę w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Warszawie Filii w Błoniu we wrześniu 2000 roku jako kierownik placówki i pełniła tę funkcję do końca. Przez wszystkie lata była bardzo zaangażowana w działalność środowiska oświatowego oraz kulturalnego miasta i powiatu. Animowała czytelnictwo organizując liczne konkursy, m.in. Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania i Wydajemy Własną Książkę. Ponadto integrowała środowisko bibliotekarzy szkolnych organizując warsztaty, konferencje i spotkania autorskie. Jej pracę doceniali zarówno kolejni dyrektorzy PBW jak też lokalne władze. Dwukrotnie w latach 2017 i 2018 otrzymała Nagrodę Burmistrza Błonia. W 2017 także Nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego, a wcześniej w 2011 roku Medal Komisji Edukacji Narodowej.

W 2016 roku Filia PBW w Błoniu obchodziła jubileusz 40-lecia działalności. Z tej okazji otrzymała pamiątkowy Medal Pro Masovia, w czym ogromna zasługa jej kierowniczki Anny Buźniak.

Pomimo ciężkiej choroby Ania do końca była aktywna zawodowo i tryskała energią. Zarażała nas swoim optymizmem.

Aniu, odeszłaś, ale w naszych sercach i pamięci będziesz żyła zawsze.

w_ab

Poprawiony: poniedziałek, 03 lutego 2020 09:09