29.01.2020 r. - Warsztaty „Emocje zapisane w książkach cz. 2”
image1 image2 image3 image4 image5

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

29.01.2020 r. - Warsztaty „Emocje zapisane w książkach cz. 2”
Wpisany przez Maciej Bidelski   
piątek, 07 lutego 2020 12:41

W ostatnią środę stycznia odbyła się druga część warsztatów Emocje zapisane w książkach. Emocje towarzyszyły uczestnikom przez całe szkolenie. Pełna emocji była również rozgrzewka przed warsztatami. Wszyscy pełnimy różne role w życiu rodzinnym i zawodowym: siostry, brata, bibliotekarki, nauczyciela. Na warsztaty przybyło 20 uczestników, więc poznaliśmy 20 różnych ról. Poznaliśmy: wnuczkę, przyszłą teściową, matkę agregatkę. Była też kucharka, która robi telemarka. Do wykonania ćwiczenia motywowała uczestników piosenka zespołu Lipali Kim jestem? , a szczególnie te słowa:
gdy książek brak
rozumu brak
procesów brak
i wnętrza brak

gdy serca brak
odwago brak
przyjaciół brak
miłości brak

kim jestem?
kim jestem?
kim jestem?
kim jestem?

film:
Lipali - Kim jestem? (oficjalny teledysk)

1 2 4a

Po rozgrzewce wszyscy zabrali się do pracy warsztatowej z kartami Katarzyny Dworaczyk (trenerka NVC – Porozumienie bez przemocy). Gorąco zachęcamy do obejrzenia webinaru trenerki: O złości u dzieci dostępnego pod linkiem http://bit.ly/webinarium_PbP_4Seria

4 5

Książka O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów Elżbiety Zubrzyckiej była inspiracją do rozmów o przyjmowaniu komplementów. Każdy uczestnik opowiedział o swoich zaletach, a wiemy jakie to trudne. Polecamy książkę: https://ksiazeczki-synka-i-coreczki.blogspot.com/2012/05/o-zajaczku-filipie-ktory-ze-strachu.html?fbclid=IwAR36kalU785c5ECcFtYZHJ8gZ96patQpJfModfIcVexUtnrlxCSalSk84x4

6 6a

Ponadto uczestnicy poznali książki: Shau Tana, Iwony Chmielewskiej i Kobi Yamaty: Co robisz z pomysłem? oraz Co robisz z problemem? Nauczyciele otrzymali cytaty z książki, a następnie zapisali na kartkach swój problem lub pomysł. Karta z pomysłami/ problemami została zalakowana, uczestnicy otworzą ją w czerwcu. Wówczas przekonają się czy np. ich problem rozwiąże się sam czy też sami podejmą wyzwanie, by ów kłopot rozwiązać.

7 7a 7b 7c

Serdecznie dziękujemy za czynne uczestnictwo w szkoleniu i zapraszamy na inne formy warsztatowe w naszej instytucji.

http://pbw.waw.pl/wwe/szkolenia


https://www.facebook.com/bs/videos/


Poprawiony: piątek, 07 lutego 2020 13:07