27.02.2020 r. - Dzień Niedźwiedzia Polarnego - zajęcia biblioterapeutyczne w Szpitalu Dziecięcym w Warszawie
image1 image2 image3 image4 image5

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

27.02.2020 r. - Dzień Niedźwiedzia Polarnego - zajęcia biblioterapeutyczne w Szpitalu Dziecięcym w Warszawie
Wpisany przez Maciej Bidelski   
piątek, 28 lutego 2020 15:01

0 1

27 lutego odwiedziliśmy uczniów szkoły ze Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. J. Bogdanowicza. Przygotowaliśmy zajęciami biblioterapeutyczne z okazji Dnia Niedźwiedzia Polarnego. Jak wszyscy wiemy miś ten jest zwierzęciem wzbudzającym ludzką sympatię, jest bielutki, puchaty a jego pysk wygląda na uśmiechnięty, młode niedźwiadki wyglądają jak pluszowe przytulanki. Dlatego nasze koleżanki Barbara I Iwona przeczytały pacjentom dwie książki: Czułość Antoine Guiillope oraz Czy mogę się przytulić? Eoin McLaughlin ♥️ Polly Dunbar.
Pierwszej części zajęć towarzyszył Teatrzyk Kamishibai (https://www.tibum.pl/shop/co-to-jest-kamishibai), który był inspiracją do uświadomienia sobie odpowiedzi na pytanie: Kto jest dla nas ważny? Każdy uczestnik mógł zaprezentować swoje prace w Butai (drewniana skrzynka).

botai butai,

W drugiej części zajęć włączyliśmy do czytania rodziców oraz personel szpitala. Wszystkim udzielił się nastrój mindfuul.

7 8 9 11

Spokój w jest potrzebny by wykonać zakładki do książek. Dzieci własnoręcznie je zrobiły z wykorzystaniem akcesoriów tekstylnych oraz techniki origami. Pracownicy szkoły przy szpitalu zapytali dzieci: Gdzie lubią czytać książki? oraz Co podobało się im na zajęciach? Dzięki odpowiedziom będziemy mogli doskonalić własny warsztat pracy.

20 22

Na koniec pacjenci otrzymali książki na receptę, które mamy nadzieję zmotywują wszystkich do czytania i przytulania. Co się działo przedstawi Wam nasza fotogaleria.

3 4 10 11 15 16 18 19 23 24

Poprawiony: piątek, 28 lutego 2020 15:40